רוצה פרטים על עתודה רפואית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

עתודה רפואית - חשבת להיות עתודאי?

רוצה לדעת על עתודה רפואית? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


עתודה רפואית

מה זה עתודה רפואית?

המסלול של העתודה הרפואית הוא מסלול מרתק אשר במהלכו תהפכו לרופאים. מדי שנה, צה"ל מזמין כמות מסוימת של תיכוניסטים מצטיינים למסלול יוקרתי זה, ומעניק להם את האפשרות ללמוד רפואה מיד עם סיום לימודיהם ועוד לפני השירות הצבאי.

 

בדרך כלל המדובר בתלמידים עם ציונים גבוהים מאוד מכיוון שתנאי הקבלה לרפואה הם מהגבוהים בעולם האקדמי. מכיוון שיש מחסור של רופאים איכותיים בצה"ל, ניתן במסלול זה גם ללמוד מקצוע מבוקש וחשוב וגם לתרום למדינה במסגרת שירות צבאי כרופאים.

 

ההרשמה לעתודה הרפואית מתבצעת במהלך כיתה י"ב ויש לה השפעה גדולה על העתיד המקצועי שלכם (לכן מומלץ להירשם רק אם אתם בטוחים שזהו התחום בו תרצו לעסוק).

מי יכול להירשם לעתודה הרפואית?

על מנת להתקבל למסלול צריך לעמוד בדרישות הקבלה של האוניברסיטה (מבחינת ציוני הבגרות, ציון הבחינה הפסיכומטרית ועוד) וכן בדרישות של הצבא (עמידה בקריטריונים לקצונה קרבית). בדרך כלל יתקבלו רק התלמידים עם הנתונים הגבוהים ביותר.

 

חשוב לזכור כי לימודי רפואה נמשכים 7 שנים שרק לאחריהן ישרתו הנרשמים למסלול זה בצה"ל. במהלך הלימודים לא תהיו חיילים ואף תהיה סטודנטים צעירים בכמה שנים טובות משאר הסטודנטים לרפואה, אך מצד שני תרכשו מקצוע נדרש בגיל צעיר, תוך עזרה רבה במימון הלימודים מהצבא.

 


מה קורה עם סיום הלימודים בעתודה?

לאחר סיום הלימודים האקדמיים (6 שנים ועוד שנת התמחות), ישובצו הרופאים הצעירים בצה"ל בתפקידים מגוונים בתחום הרפואה. חלק מהבוגרים ישובצו כרופאים בתפקידי שדה (רוב הגברים) וחלק כרופאים במטה ובעורף.

 

יש לציין כי בוגרי המסלול ישרתו כקצינים לאחר שיעברו בתום הלימודים קורס קצינים. במהלך הלימודים עצמם יעברו הסטודנטים השתלמויות רבות בחופשות בין הסמסטרים, בין היתר - טירונות וקורס חובשים (לאחר שנה א’), הכנה לקרוס קצינים, השתלמות רפואה דחופה, השתלמויות רפואיות ועוד.

הם העתודאים ישרתו כקצינים?

השירות של העתודאים בצה"ל הוא שירות כקצינים כאשר את דרגות הסגן מקבלים העתודאים לאחר סיום קורס הקצינים. גם המשכורת של העתודאים כקצינים תהיה כמובן בהתאם.

 


כמה זמן חותמים קבע?

העתודאים משרתים מעבר לשלוש השנים הרגילות בשל המסלול הייחודי שלהם ועליהם לחתום קבע למספר שנים על מנת להחזיר לצבא את ההשקעה בהם. החתימה על שירות הקבע היא כבר ביום החיול הראשון. למקצועות הרפואה הכללית ורפואת השיניים חותמים העתודאים לתקופה של שנתיים.

למה זה כדאי לכם?

מסלול העתודה הרפואית הוא מסלול איכותי ויוקרתי, המבטיח לכם כבר בגיל צעיר, מקצוע מבוקש וחשוב לכל החיים. בוגרי המסלול יקבלו תואר PH.D במהלך התואר (בגיל צעיר יחסית), ירכשו מקצוע לכל החיים וכמובן - יקבלו עזרה גדולה במימון הלימודים. כל מי שחולם להיות רופא ורוצה לשלב זאת גם בשירות הצבאי שלו - העתודה הרפואית היא אופציה מצוינות עבורו.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על עתודה רפואית?

רוצה לדעת יותר על עתודה רפואית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים