ללמוד במכון ויצמן למדע | מדרשת פיינברג

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אוניברסיטה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכון ויצמן למדע.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים במכון ויצמן למדע

מכון ויצמן מדורג בין 100 האוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם, וזכה למקום שני בדירוג הבינלאומי בקטגוריית - מקום העבודה הטוב ביותר לחוקרים אקדמאים. ואכן, מגיעים אליו אנשים מכל העולם כדי לפתח מחקרים בתחומים מגוונים מרתקים. במשך שנות קיומו היה המכון חלוץ בתחומי חקר המוח, מחקרי אנרגיה סולארית ופיזיקה גרעינית, יצירת יישומים תעשייתיים הנגזרים מן המדע ועוד. במקום זה עומלות קבוצות מדענים על מנת לפתח כלים שיעזרו לפתח את המדע ברפואה ובמיחשוב, לרווחת האדם.

 

כמה מילים על מכון ויצמן

 

המדובר במכון מחקר, העוסק בעיקר בתחומי מדעי הטבע והמתמטיקה. ניתן ללמוד במכון לקראת תואר שני ותואר שלישי בתחומים רבים. במעבדות של מכון ויצמן עובדים מדי יום אלפי מדענים, טכנאי מעבדות ותלמידי מחקר, החוקרים תחומים מגוונים וחשובים כאשר מטרתם העיקרית היא להבין טוב יותר את המקום בו אנו חיים.

 

כל מי שעובד במכון או לומד בו (במסגרת מדרשת פיינברג), רוכש ידע רב ולא פחות חשוב מכך - יוקרה ומוניטין. בוגרי הלימודים במכון מובילים מחקרים בתחומים מדעיים רבים וחלקם הופכים עם השנים למדענים בעלי שם בין לאומי. כל סטודנט אשר מגיע לעבוד או ללמוד במכון ויצמן למדע, חייב שיהיו לו תכונות הכרחיות כמו מחשבה מקורית, סקרנות ויצירתיות המאפיינות את המדענים המובילים בארץ ובעולם.

 

לימודים לתואר שני במדעים

 

המסלול מיועד למועמדים בעלי תואר ראשון במדעים או בהנדסה, ולמועמדים בעלי תואר ברפואה ממוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה שעומדים בתנאים הנזכרים להלן:

  • תעודת בוגר ממוסד מוכר להשכלה גבוהה או לבעל תעודה אחרת, מקבילה לתעודה.
  • ציון ממוצע של 85 בלימודי הבוגר.
  • הגשת המועמדות לתואר שני מיועדת לכל אזרחי המדינות שעומדים בתנאי הסף שנזכרו לעיל.

 

תכניות הלימוד

 

הלימודים לקראת תואר שני במכון ויצמן אפשריים במספר תחומי מדע והם: לימודי תואר שני במדעי הפיסיקה, לימודי תואר שני במדעי הכימיה, לימודי תואר שני במדעי החיים ולימודי תואר שני בהוראת המדעים.

 

להלן פירוט מקור של מרכיבי התכניות השונות: 

 

תואר שני במדעי הפיסיקה - הסטודנטים נדרשים להשלים קורסים בפיסיקה, בפיסיקה שימושית ובביולוגיה ובנוסף להשתתף בקורס בטיחות, בקורס מעבדה בפיסיקה ובסמינר תלמידים במהלך השנה השניה ללימודים. המסלול נמשך 24 חודשים והוא מחייב את הסטודנטים בהגשת תזה.

 

תואר השני במדעי הכימיה - הסטודנטים נדרשים לבצע 3 רוטציות במעבדות שונות ולהשתתף בקורס בטיחות, קורס אתיקה, מתמטיקה לכימאים, קורס קריאה מודרכת ועוד. התכנית נמשכת 24 חודשים והיא מחייבת הגשת תזה עד תום תקופת הלימודים.

 

תואר השני במדעי החיים - מורכבים מלימודי ביולוגיה, חקר המוח וביואינפורמטיקה. הפונים לתוכנית הלימודים בביולוגיה נדרשים לעבור ראיון ועדה ובוגרים מצטיינים ממסלול הביולוגיה יוכלו להמשיך במסלול ישיר לתואר שלישי והקבלה לתוכנית במדעי המוח ובביואיפורמטיקה מחייבת מעבר של ועדת קבלה בין-תחומית המורכבת מחוקרי מוח. בוגרים מצטיינים יוכלו להמשיך במסלול ישיר לתואר שלישי.

 

בלימודי התואר השני בהוראת המדעים - הסטודנטים נדרשים להשלים קורסי חובה בהוראת המדעים לרבות קורס מבוא לשיטות מחקר בהוראת המדעים וקורס העמקה בתחום שיטות מחקר וכן קורסי בחירה בתחום כגון היבטים סוציו-תרבותיים בלמידת מדעים, פילוסופיה והיסטוריה של המדעים או המתמטיקה, מחשוב ותקשוב בהוראת התחומים וכן הלאה. תכנית ההכשרה אורכת 24 חודשים והיא מחייבת בהגשת תזה עד לתום תקופת הלימודים.

 

המועדים להגשת המועמדות

 

הגשת המועמדות ללימודי התואר השני מתחילה בחודש נובמבר ומסתיימת בסוף חודש מאי.

 

תכנית הלימודים לתואר שני במכון ויצמן מקיפה קורסים מגוונים והתנסות מעשית במעבדות מחקר. בכל שנת לימודים הסטודנטים נדרשים להשתתף בשני סמסטרים, בני 15 שבועות לימוד כל אחד ולהשלים את כל קורסי החובה, קורסי הבחירה, הסמינרים, התרגול במעבדה ואת עבודת הגמר.

 

תלמידים שזקוקים לייעוץ או להדרכה בעניינים אקדמיים, או בכל בעיה אחרת העשוייה להשפיע על לימודיהם יוכלו לפנות אל המדריכים או היועצים שמונו.

 

עבודת הגמר - תזה

 

הסטודנטים בתכנית נדרשים להגיש את עבודת הגמר עד שנתיים ממועד תחילת הלימודים. עבודת הגמר היא למעשה סיכום המחקר של הסטודנט והיא צריכה לכלול את התיאור הכללי של נושא המחקר, את התיאור של המחקר עצמו ואת הסיכום.

 

משך הלימודים

 

לימודי תואר שני במדרשת פיינברג במכון ויצמן מתפרשים על פני שנתיים ומזכים את בוגריהם בתואר מוסמך מדעים. ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
חוות דעת של סטודנטים על מכון ויצמן למדע
התקבלו 5 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5
10/12/2018
5/ 5

מכון ויצמן למדע

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האווירה היוקרתית ואת מגוון נרחב של הסטודנטים וקורסים באנגלית

על הקמפוס

הקמפוס מדהים אווירה של טבע ורודה. איכות ורמה גבוהה מאוד מכל הבחינות

טיפים

לבחור נושא שמעניין ולבדוק טוב את המעבדות ולברר להגיע פיזית ולשאול ולהתייעץ

12/01/2018
5/ 1

מכון ויצמן למדע

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

כיף ללמוד שם..חוד החנית של מדינת ישראל במדעים .מי שאוהב ..אוהבת להתפתח בתחום המדעים ולהיות חשוף לחדש קרא עוד...

על הקמפוס

מקום מדהים.יש בו קפיטריה ציבורית .ספריה דיגיטאלית משודרגת .מבנים חדשים כולל תחומי מדע מסועפים ומתפתח קרא עוד...

טיפים

הסטודנטים מתקבלים לאחר שנבחנו והם חייבים להיות בקיאים בחומר הלימוד.אני ממליצה לכל סטודנט וסטודנטית ל קרא עוד...

25/08/2014
5/ 5

מכון ויצמן למדע

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את סביבת העבודה המאפשרת לך להתפתח מבחינה מקצועית. את הקורסים הטובים.

על הקמפוס

סביבת עבודה נעימה מאוד, עם מתקנים מחקריים מתקדמים, אשר מאפשרים לפתח את הפן המקצועי

טיפים

יש להתכונן היטב לראיון הקבלה במכון ויצמן. להבין היטב את פרוייקט המחקר בתואר הראשון.


לכל חוות הדעת