רוצה פרטים על המבדק: נסה את חכמת ההמונים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

איך לקבל החלטה? לך בחכמת ההמונים

בחירת מסלול לימודים הא אחת מהבחירות הרציניות והרות המשקל שאנו מקבלים בחיינו כבוגרים.

השלכות הבחירה יהיו על המשך דרכנו בחיים, על אופי העבודה שנעבוד בה ועל רמת החיים שנחייה בה בעתיד. מסלול הלימודים ינווט אותנו לכיוון בו נמשיך, לרוב עד סוף הקריירה, אם כי תמיד קיימות אפשרויות הסבה ופיתוח מקצועי. אז איך בוחרים באיזה כיוון ללכת? - יש לנו הצעה מפתיעה עבורכם. לכו בחכמת ההמונים. היא מדויקת ועובדת.

 

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

חכמת ההמונים – צריכים לקבל החלטה בנוגע ללימודים?

 

שמש התבונה

 

כולם נהנים מחכמת ההמונים. מדענים פותרים באמצעותה בעיות מתמטיות, ומפתחים בעזרתה תרופות למחלות העקשניות ביותר. חברות יצרן נעזרות בה כדי להתאים לכל סחורה את המחיר שיניב את התשואה הרבה ביותר. גולשים מסתייעים בה על מנת לקבל מענה לשאלות רבות הנקרות בדרכם, ואפילו – בשעה שעליהם לקבל החלטות גורליות על חייהם. מהי אותה תבונה קולקטיבית, ואיך היא יכולה לעזור לכם לבחור מקצוע לימודים?

 

ניסוי ותעייה?

 

בניסוי שנעשה בבריטניה שכלל 160 אנשים, עבר אדם עם צנצנת מלאה בהמון סוכריות גומי קטנות ושאל כל איש ואישה – כמה סוכריות יש בצנצנת? הדעות היו מגוונות מאד. "נזרקו" מספרים שנעו בין 450 ל – 50,000. רק ארבעה מתוך 160 הניחושים היו קרובים מאד למספר האמיתי של הסוכריות.

 

הרוב המכריע נתנו תשובות רחוקות מהאמת, ומכאן, שרוב האנשים טועים. אלא שבפעולה מתמטית פשוטה, התגלה בניסוי פלא חדש. בשעה שסיכמו את התשובות של כולם, וחילקו את הסכום המתקבל במספר האנשים שניחשו, הממוצע שהתקבל היה קרוב יותר מכל ניחוש בודד, לכמות האמיתית של הסוכריות בצנצנת. עיקרון נוסף שהתגלה הוא, כי ככל שכמות האנשים הנשאלים גדולה יותר, כך תהיה התשובה המתקבלת, נכונה יותר. זוהי חכמת ההמונים.

  

מסקנה

 

קבוצה גדולה של אנשים חכמה אפילו יותר, מן האדם הכי חכם שבתוכה. חכמת ההמונים עובדת. מצליחים באמצעות לחזות את סיכויי הזכייה של סוסים במירוץ. היא משרתת נאמנה את מנוע החיפוש של גוגל במציאת הדף המתאים לשאילתת גולש. בבורסה יודעים בדרך זו לתמחר מוצרים ושירותים באופן המדויק ביותר.

 

הרעיון הוא – ככל שתשאלו יותר אנשים, כך תגיעו לתשובה הנכונה ביותר.

 

למה זה עובד?

 

ג'יימס סורוויקי, העיתונאי שניסח את העיקרון המפתיע הזה מסביר, שבקרב כמות גדולה של אנשים מצוי הרבה יותר ידע, ובאוריינטציות מגוונות וזוויות מבט מרובות יותר, ביחס ליחיד המומחה. גם האדם החכם ביותר, ברגע מסוים שבו נשאל אותו שאלה, ייטה בתשובתו לכיוון אחד ספציפי. מתוך מצבור הנתונים הרב שאגר במשך שנות הניסיון שלו, המומחה יגייס לטובתנו כמות מוגבלת בלבד של מידע.

 

לעומת זאת, כשנשאל כמות גדולה של אנשים, ונקבל תשובות מגוונות, נזכה לתצוגה רחבה ביותר של מידע. מידע זה יעזור לנו לקבל את ההחלטה הנכונה עבורנו. יתרה מזאת, קהל גדול של אנשים בעלי דעות עצמאיות שונות, משרת מטרה חשובה, והיא – ביטול הדדי של קטעי חשיבה שגויים. כל אדם עושה טעויות, ולכל איש יש "אזורי עיוורון" מסוימים בחשיבה שלו. בקבוצה גדולה של אנשים, אזורי עיוורון אלו מתבטלים בשל הגיוון המתקבל כתוצאה מריבוי של צורות חשיבה.

 

מערכת קבלת ההחלטות שלך

 

איך בונים מערכת קבוצתית לקבלת החלטה על פי חכמת ההמונים? – ראשית, צריך לשאול שאלה אחת ברורה. שנית, יש לפנות לכמה שיותר אנשים ולבקש מהם תשובה. כמו כן, חייבים להתקיים ארבעה אלמנטים יסודיים, והם:

 

  • עצמאות – לכל נשאל ונשאלת צריכה להיות דעה מקורית בלתי מושפעת.
  • גיוון – הדעות צריכות לתת כיוונים שונים, כשהשוני ביניהם רב.
  • היעדר מרכז מכוון – כל התשובות הן בעלות משקל זהה, כשאין ערך עליון שמשפיע על תשובות של אנשים.
  • קיבוץ – בסופו של דבר, כל התשובות צריכות להיאסף לפנקס אחד, ולעבור עיבוד ושקלול.

 

התלבטות בבחירת כיוון לימודים

 

שימו לב, כשאתם מתלבטים בין כמה תחומי לימוד, וצריכים עזרה בבחירת מקצוע, אתם לא פותחים אפשרות להופעת דעות מגוונות בקרב נשאלים. ובכל זאת, אם תבקשו מהאנשים אליהם אתם פונים לנמק את התשובות שלהם, תוכלו לקבל בעזרת תשובות מרובות – גיוון של נקודות מבט, התייחסויות, פרמטרים לשיקולכם, וככלל – תמונה רחבה וחכמה יותר של המציאות. שנו על זה לילה אחד, ובבוקר תקומו עם תשובה ברורה וחד משמעית.

 

המבדק המדעי לבחירת לימודים (בשיטת חוכמת ההמונים)

  

יש לנו דרך מדעית לדעת, בעזרת מערכת חוכמת ההמונים. המבדק המדעי הוא בחינם ולא יגזול ממך יותר מדקות ספורות. 
 

הכי חשוב - זה עובד!

 

  • פרופסורים ומדענים רבים טוענים שהדרך הטובה לקבלת החלטה היא בעזרת שיטת חוכמת ההמונים
  • ב - 91% מהמקרים מספקים ההמונים תשובה נכונה לשאלה המוצגת בפניהם
  • מערכת חוכמת ההמונים תציג לך את התשובה אם המקצוע שבחרת מתאים לך
     

כל שעלייך לעשות הוא למלא את הטופס למטה ולבקש מהחברים בפייסבוק לענות על השאלה.
תוך זמן קצר תתקבל התשובה הנכונה למקצוע המתאים לך.שם + משפחה *
דוא"ל *
טלפון *
אני מסכים/ה לתנאי השימוש באתר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על המבדק: נסה את חכמת ההמונים?

רוצה לדעת יותר על המבדק: נסה את חכמת ההמונים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!