קורס התמכרויות ו - 12 הצעדים במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר
קורס התמכרויות ו - 12 הצעדים במכללה האזורית צפת

קורס התמכרויות ו - 12 הצעדים במכללה האזורית צפת - לימודי חוץ

 

במכללה האזורית צפת מתקיים קורס התמכרויות ו - 12 הצעדים. בקורס זה יכולים המשתתפים להכיר את תחום ההתמכרויות, את הסיבות להיווצרותן ודרכים לטיפול בהן. לאורך הקורס מכירים גישות שונות להבנה של תחום ההתמכרויות וכן גישות לטיפול בהן.


לאחרונה חלה מגמת התרחבות בתופעת ההתמכרויות, הן בארץ והן בעולם. תופעה זו עלולה לפגוש את האדם במגוון מעגלי החיים, לרבות במעגל הקרוב. מדובר בתופעה מורכבת שדורשת מענה רגיש ומתאים. בקורס זה יכולים אנשי מקצוע להיחשף לכלים לטיפול בהתמכרויות ולהרחיב את סל הכלים הטיפולי שברשותם.

 

מה לומדים?


מטרת התכנית היא הקניית ידע לאנשי מקצוע המגלים עניין בתחום ההתמכרות. במהלך התכנית מתוודעים לכלים לסיוע למטופלים ולבני משפחה המתמודדים עם התמכרות.


המשתתפים יכולים להכיר היבטים בהתמכרות לחומרים וכן התמכרויות התנהגותיות כגון לקניות, אינטרנט, עבודה, רשתות חברתיות ועוד.


בקורס שמים דגש על תכנית 12 הצעדים. המשתתפים נחשפים לשיטה זו לטיפול בהתמכרויות, אשר נותנת מענה לכל סוגי ההתמכרות ומופצת כיום ברחבי העולם בקרב מטופלים רבים ואנשי מקצוע. בין היתר, לומדים כיצד ניתן להיעזר בשיטה זו כדי לסייע בתהליכי התמודדות עם קשיים, בעיות ומגבלות המונעות התקדמות בתהליך ההחלמה ומציאת המשמעות. לאורך הקורס מקדישים התייחסות גם לפן הרוחני של שיטה זו לטיפול בהתמכרויות.

 

כמה זמן לומדים?


היקפו של הקורס 60 שעות אקדמיות, הוא מחולק ל - 15 מפגשים שנערכים אחת לשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב.


הקורס מחולק לשני חלקים:


בחלק הראשון 11 מפגשים שבהם נלמדים נושאים מרכזיים הנוגעים להתמכרות והחלמה.


בחלק השני, הכולל 4 מפגשים, מתרגלים את שלושת הצעדים הראשונים בתכנית 12 הצעדים.


לאורך התכנית צופים בקטעי סרטים, קוראים מאמרים וכתבות, שומעים הקלטות שבהן מספרים מכורים את סיפוריהם וכן עורכים סיור לימודי במרכז טיפולי, משתתפים במפגש פתוח של מכורים המשתפים ונחשפים לחוויות האישיות של מכור שהחלים.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים בקורס:

  • הגישה המוטיבציונית
  • שלבי תהליך ההחלמה
  • תרפיית קבלה ומחויבות
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי
  • מסגרות טיפוליות למכורים
  • היבט סוציאלי של התמכרויות
  • התמכרויות לאינטרנט ומדיה חברתית
  • ועוד

 

קהל יעד


הקורס מיועד לאנשי טיפול וחינוך, לעובדים סוציאליים, לקרובי משפחה של מכורים וכן למי שברצונם להרחיב את הידע שברשותם בתחום ההתמכרות.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום הקורס זכאים הבוגרים לקבל תעודת "סיים קורס התמכרויות". כדי לקבל את התעודה יש לעמוד בחובות הקורס, לרבות נוכחות ב - 85 אחוזים מן המפגשים והגשת עבודה מסכמת.

 

 

על מוסד הלימוד


במכללה האזורית צפת פועלת יחידה ללימודי חוץ שבה מתקיימים קורסים מגווני לתעודה. מטרת מסלולי לימוד אלה היא לסייע למשתתפים לרכוש מקצועות מבוקשים ולפתח את הקריירה.


בין ההכשרות הנוספות שניתן ללמוד במכללה אפשר למנות רכיבה טיפולית, הדרכת הורים, ייעוץ כלכלת המשפחה, רישום וציור, גרפיקה ממוחשבת, הום סטיילינג, הנהלת חשבונות, דירקטורים וניהול בכיר ועוד. בקורסים מסוימים המשתתפים יכולים להתכונן לקבלת תעודות ממשלתיות, כגון דיפלומות המוענקות על ידי משרד העבודה.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת