קורס הום סטיילינג במכללה האזורית צפת

קורס הום סטיילינג במכללה האזורית צפת

קורס הום סטיילינג במכללה האזורית צפת

 

הקורס אינו פעיל


המעוניינים להשתלב בקריירה יצירתית יכולים ללמוד בקורס הום סטיילינג המתקיים במכללה האזורית צפת. בקורס זה רוכשים ידע בתחום עיצוב הבית ומפתחים מיומנויות עיצוביות הנחוצות בשוק הפרטי והעסקי כאחד.


משתתפי הקורס לומדים כיצד משלבים צבע, סגנון ואביזרים כדי ליצוא אווירה מיוחדת בחללים פנימיים כגון דירות, בתים פרטיים וחללים מסחריים, תוך היכרות עם תהליכי העיצוב של חדרי מגורים, חדרי שינה, מטבחים ופינות אוכל. בעזרת הידע הנרכש הם יכולים לסייע ללקוחות לעצב את בית חלומותיהם ללא צורך במעבר שיפוץ יקר וממושך.

 

תכנית הלימודים


משתתפים בקורס רוכשים עקרונות מקצועיים החשובים לתפקיד ההום סטיילינג, לצורכי השתלבות בשוק הפרטי והעסקי. הם לומדים כיצד מעצבים רענון ושינוי בחללים פנימיים באמצעות אלמנטים כגון ריהוט, צבע, תאורה ואביזרים, וזאת תוך פיתוח שפה עיצובית ייחודית ותוך התאמה לצורכי הלקוחות.


בתחילת קורס עיצוב זה המשתתפים מתוודעים למקצוע ההום סטיילינג ולומדים כיצד לנתח חללים פנימיים, להבין את צורכי הלקוחות ולהתאים להם קונספט עיצובי. בהמשך מעמיקים במרכיבים של החלל כגון בחירת צבעים, שילוב בדים, סידור פריטי ריהוט ועבודה עם חומרים כגון עץ, מתכת וריצוף. לאחר מכן, הם לומדים על עקרונות בעיצוב של חדרים ייעודיים כגון מטבחים, חדרי מגורים, חדרי רחצה וחדרי שינה, תוך היכרות עם הצורכים המייחדים כל אחד מחדרים אלה. נוסף על כך, נרכשות מיומנויות צילום החשובות למעצבים וכן עקרונות בסטיילינג לחללים מסחריים.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית 60 שעות לימוד אקדמיות, נכללים בה 20 מפגשים שנערכים אחת לשבוע, בשעות הערב.


בכל אחד מן המפגשים משולבים תכנים עיוניים שלאחריהם נערך תרגיל פרקטי שבו מתנסים המשתתפים ביישום העקרונות הנלמדים באופן פעיל. בין היתר נערכות סדנאות לבניית פרוגרמות, בחירת פלטות צבעים, רהיטים וטקסטים, הכנת תכניות תאורה, תכנון חדרים ועוד. לקראת סיום המסלול מתקיים פרויקט גמר מסכם שבו מתרגלים את כל המיומנויות העיצוביות הנלמדות בתכנון של חללי פנים.

 

נושאי הלימוד


משתתפי הקורס לומדים מגוון של נושאים בתחום עיצוב הבית, כגון:

 

 

  • בחירת רהיטים
  • עיצוב חדרי רחצה
  • תוכנת 3D להדמיה
  • קריאת תכניות בניה
  • תכנון חללי מטבחים
  • בניית לוחות השראה
  • עקרונות השימוש בצבע
  • שילוב אקססוריז בבתים
  • צילום בסמארטפון למעצבים
  • ועוד

 

סגל הוראה


רכזת הקורס היא מעצבת מנוסה בעלת ניסיון של 17 שנים בתחום העיצוב המסחרי והפרטי, בוגרת לימודי עיצוב פנים וחברה בארגון מעצבי הפנים הישראלי.

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה יכולים למצוא לימודי תעודה נוספים במכללה האזורית צפת. בתחום העיצוב נערכים קורסים כגון קורס גרפיקה ממוחשבת, קורס רישום וציור וקורס תפירה למתחילים. ענפים נוספים שניתן ללמוד כוללים קורסים בחשבונאות, קורסי מזכירות, קורסים במקצועות הייעוץ והאימון, קורסים ברכיבה טיפולית ועוד. הקורסים יכולים להתאים הן למי שמעוניינים לרכוש את הידע הנדרש לביצוע הצעדים הראשונים לעבור השתלבות במקצוע, והן למי שכבר עוסקים במקצועות הנלמדים וברצונם לרענן ולהרחיב את הידע שברשותם. הקורסים מותאמים לצורכי אנשי המקצוע בשטח ובהם מקבלים המשתתפים את ההכנה הנדרשת לקראת השתלבות בשוק העבודה, תוך התנסות מעשית דרך סדנאות, פרויקטים ותרגילים המדמים מצבים מעולם התעסוקה.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


המסלול מתאים לאנשי יצירתיים שברצונם להרחיב את הידע המקצועי שברשותם בתחום עיצוב הבית ולהרחיב את הבנתם בעולם העיצוב, בין אם לצורכי פיתוח קריירה בתחום ההום סטיילינג ובין אם לצורכי עריכת שינויים בביתם הפרטי. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המלא אודות תנאי הקבלה.


תעודה


משתתפים המשלימים את הקורס ועומדים בכל המטלות במהלכו זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת על ידי המכללה האזורית צפת.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת