רוצה פרטים על פסיכומטרי לתלמידי מכינה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פסיכומטרי לתלמידי מכינה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכומטרי לתלמידי מכינה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פסיכומטרי לתלמידי מכינה קדם אקדמית


כחלק מתנאי הקבלה ללימודים האקדמיים מוסדות רבים דורשים ציון בפסיכומטרי, נוסף על ציוני הבגרות או המכינה (המחליפה את הבגרות). מסיבה זו מציעים מכוני הכנה ומוסדות לימוד שונים קורס פסיכומטרי ייעודי לתלמידי מכינה.


קיימות מספר אפשרויות ללימוד בתכנית מסוג זה, יש להבדיל בין קורסים במסגרת המכינה הקדם אקדמית המיועדים לרוב לתלמידי המכינה בלבד ולא מתקיים אליהם רישום חיצוני, לעומת קורסים שעורכים מוסדות אקדמיים בשיתוף עם מכוני הכנה, שפתוחים למגוון נרשמים מאוכלוסיות שונות. קורסי פסיכומטרי אלה נערכים בדרך כלל בקמפוס מוסד הלימוד עצמו והרישום אליהם נעשה באופן נפרד מהלימודים האקדמיים ומסלולי ההכנה.


מי שלומדים את קורס ההכנה באותה מכללה שבה מתקיימת המכינה יכולים ליהנות מתנאים נוחים כגון לוח זמנים מותאם וכן לימוד בקרבת מקום המגורים. הקורסים מתקיימים במגוון של מכונים, חברות ומוסדות בפרישה ארצית מתוך רצון להקל על הסטודנטים ולסייע להם להצליח בבחינות ולהגיע מוכנים יותר אל התואר.

 

למי מיועד הקורס


קורסים אלה מתאימים לסטודנטים הלומדים במכינה קדם אקדמית, שברצונם ללמוד במקביל גם לקראת הפסיכומטרי לצורכי קיצור תהליך הקבלה ללימודים לתואר. כך ניתן להשלים את הפערים בתנאי הקבלה תוך זמן קצר יותר. במסלולים מביאים בחשבון את המאפיינים הייחודיים של אותה אוכלוסיית תלמידים, לרובת לוח הזמנים הצפוף והדרישה לביצוע של מטלות רבות ולימוד נושאים שונים במקביל.

 

תכנית לימודים

 

תכני הקורסים הם זהים והם מכינים לקראת אותו מבחן. הקורס כולל הכנה לקראת ארבעת חלקי הבחינה - חשיבה כמותית, חשיבה מילולית, אנגלית ופרק החיבור. הסטודנטים מכירים את מבנה המבחן, את סוגי השאלות ובהמשך מעמיקים בנושאים הנכללים בכל פרק ומתרגלים אותם באופן נרחב.


הסטודנטים גם בונים מיומנויות חשובות לקראת הבחינה ומפתחים אסטרטגיות למידה שיכולות לסייע להצלחתם. בין הנושאים הנידונים בהקשר זה נכללים חלוקת זמנים, שיטות לפתרון של שאלות מאתגרות ופסילת תשובות ודרכים לחלוקה של המטלות בזמן התרגול. בחלק מן הקורסים בוחנים גם דרכים להתמודדות עם חששות וחרדת מבחנים שעשוייה ללוות את תהליך הלמידה.

 

מתכונת הלימוד


מתכונת התכנית מותאמת לרוב לצורכים של הסטודנטים ומביאה בחשבון כי הם לומדים במקביל בתכניות ההכנה ומעוניינים גם לשלב את העבודה עם הלימודים. השיעורים משולבים בלוח הזמנים העמוס של הלומדים ומתקיימים בדרך כלל מספר פעמים במהלך השבוע, במסלולי בוקר או ערב. בדרך כלל, הם נפתחים במקביל למועדי הפסיכומטרי ולזמני הבחינות שעורכים המוסדות בסיום תכניות ההכנה, תוך יצירת סנכרון בין השניים לנוחות הלומדים.


לעיתים הקורסים בשיתוף פעולה נערכים כחלק מיוזמה של אגודת הסטודנטים באותו מוסד, מה שמאפשר לרוב קבלת מלגות פסיכומטרי, הנחות והטבות שונות. גובה המלגות משתנה בין המוסדות ולרוב הן מוענקות על סמך מצב סוציו אקונומי. במקרים רבים חיילים משוחררים יכולים לקבל מימון או הנחות, לפי שיקולי הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. מוסדות רבים מאפשרים גם לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי.


במסגרת הקורסים מתקיימים שיעורים פרונטליים בכיתה ותרגולים כגון פתרון של סימולציות ומבחני עבר, המדמים את המבחן האמיתי. כמו כן, חלק חשוב ועיקרי בקורס הוא תרגול עצמאי של הלומדים בבית. ישנה חשיבות רבה לפתרון של שיעורי הבית שכן כך ניתן לבנות מיומנויות למידה ולהטמיע את החומר, שנפרש על קשת רחבה למדיי של ענפים. בלא מעט מוסדות מציעים לסטודנטים להשתמש באפליקציות, משחקי למידה או מערכות אינטרנטיות ייעודיות לצורך הרחבת אוצר המילים לפסיכומטרי, תרגול הכישורים במתמטיקה, שיפור השליטה באנגלית ועוד. אחד היתרונות בשימוש במערכות הממוחשבות הללו הוא העובדה כי מתקיים מעקב אחרי ההישגים של הלומדים, המועבר גם אל המדריכים, תוך שליחת נקודות לשיפור וחיזוק לכל סטודנט.


תנאי קבלה


מרבית הקורסים במתכונת זו הם ייעודיים לסטודנטים במוסד הלימוד המסוים שבו הם נערכים, ואינם פתוחים לקהל הרחב. במקרים אלה הלימודים מתקיימים בקבוצה הומוגנית שבה כל הלומדים מגיעים מאותו מוסד, לעיתים ישנה גם חלוקה לקבוצות בהתאם למסלולי היעד של הלומדים או לצורכים האישיים שלהם. כך למשל מועמדים עם לקויות למידה או הפרעת קשב יכולים ללמוד בקורס פסיכומטרי ללקויי למידה. למצטיינים שמייעדים עצמם לתכניות מבוקשות במיוחד מוצעת לעיתים תכנית הכנה ייעודית.


עם זאת, קיימים קורסים המתקיימים באופן חיצוני למוסדות ויכולים ללמוד בהם כל המעוניינים לקבל הכנה לבחינה במקביל לתכנית ההכנה שבה הם לומדים. הם יכולים להתאים הן למי שניגשים למבחן בפעם הראשונה והן למעוניינים בשיפור ציון הפסיכומטרי. קבוצות הלימוד מותאמות לרוב לרמה ולצורכים של התלמידים, בייחוד בחברות ומכונים המציעים קבוצות קטנות במיוחד.


המשך לימודים


אחרי סיום הקורס וכן השלמת תכניות ההכנה, המועמדים יכולים להמשיך בתהליך הקבלה ללימודים האקדמיים. חשוב להדגיש כי התנאים משתנים ממוסד למוסד ובין התארים השונים וכך לעיתים ישנן דרישות נוספות מעבר לשני הציונים שבידיהם. במקרה של מועמדים אלה, מוסדות הלימוד לרוב מביאים בחשבון את הציון בבחינה מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה וכן את ממוצע הציונים בתעודת הגמר המחליפה את תעודת הבגרות.


עם זאת, לרוב נדרשות דרישות נוספות. מועמדים מסוימים נדרשים לעבור מבחני מיון פנימיים או ראיונות אישיים וקבוצתיים, כגון במקרים רבים במקצועות הפרא רפואיים. מועמדים אחרים נדרשים להציג רמת אנגלית גבוהה, לרוב רמת מתקדמים או פטור. במקצועות יצירתיים, כגון אדריכלות או עיצוב, יש דרישה להצגת תיק עבודות ולמעבר ימי מיון וראיונות. בענפי ההנדסה והמדעים המדויקים, לעיתים דורשים המוסדות מעבר קורס מתמטיקה או קורס פיזיקה בחודשי הקיץ לצורך רענון החומר. משום כך, חשוב לברר את תנאי הקבלה המלאים מול מוסד הלימוד.


מוסדות


בין המוסדות שבהם מתקיים המסלול, ניתן למנות:


EZ WAY (פרישה ארצית): זהו מכון הכנה שבו נערכים מגוון סוגי קורסים. המסלול מותאם במיוחד לצורכים של תלמידי מכינות מבחינת מתכונת ותכנים. החברה עורכת לאורך השנים שיתופי פעולה עם מגוון של מוסדות אקדמיים, בהם מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ. בחברה מביאים בחשבון את לוחות הזמנים העמוסים של הלומדים ומתאמים אותם עם המוסדות. המדריכים הם בעלי ניסיון בהכנת אוכלוסייה ייעודית זו ומציעים ייעוץ והנחייה בזמן הקורס. כמו כן, מוצעים תגבורים מורחבים לזקוקים לכך. ברשת זו מתקיימים קורסי הכנה כגון פסיכומטרי פרטי, לנשים בלבד, למועמדים לרפואה ועוד. כמו כן, נערכים בה גם קורסים להכנה לבגרות, למבחן מימ"ד ולמבחן אמי"ר.


אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע): באוניברסיטה מאפשרים לתלמידים במהלך תכניות ההכנה האקדמיות לקחת חלק בקורס שנערך על ידי מכון הכנה, ופועל בשיתוף עם אגודת הסטודנטים. במרכז ללימודים קדם אקדמיים של האוניברסיטה מתקיימות שלל תכניות הכנה וכן קורסים לקראת הלימודים.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים): סטודנטים בתכנית ההכנה יכולים ללמוד בקורס פסיכומטרי מוזלף שבו ניתן החזר מטעם הקרן לחיילים משוחררים, בהתאם לאחוזי המלגה שקובעת וועדה ייעודית. המתכונת מותאמת במיוחד לאותם סטודנטים. כמו כן, מתקיים מסלול למצטיינים, למי שנדרשים לציון גבוה במיוחד לצורך קבלה למסלולים שונים

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): בתכניות ההכנה מפעילים מדי שנה קורס פסיכומטרי שנפתח בחודש אפריל, הוא מתקיים במקביל לתכנית ההכנה, לוחות הזמנים מותאמים במיוחד. נכללים שיעורים בתחומים כגון ניהול זמנים, אסטרטגיות למידה, שיפור זיכרון והתמודדות עם חרדת מבחנים. יש לציין כי התשלום למסלול זה נעשה בנפרד ומשתנה משנה לשנה, לרוב העלות מופחתת עבור הסטודנטים.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכומטרי לתלמידי מכינה?

רוצה לדעת יותר על פסיכומטרי לתלמידי מכינה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

שאלות הגולשים בנושא
מה עדיף ללמוד קודם - פסיכומטרי או מכינה?
קבלה לחשבונאות - פסיכומטרי פעם שנייה או מכינה?
אופן חישוב ציוני פסיכומטרי למכינה