קורס ניהול רכש, לוגיסטיקה ושרשרת אספקה באורט קריית ביאליק

קורס ניהול רכש, לוגיסטיקה ושרשרת אספקה באורט קריית ביאליק

קורס רכש לוגיסטיקה ושרשרת האספקה - אורט קריית ביאליק


במסגרת תהליך הפיתוח של מוצרים ושירותים, ישנה חשיבות רבה לפעילות מערך הרכש. בשרשרת האספקה פועלים יחד גורמים רבים כדי לוודא את היעילות של אחסון המוצר והגעתו אל הלקוח במהירות וכן לביקורת על איכות המוצרים. כדי שמערך הרכש יפעל באופן מיטבי יש צורך בשיתוף פעולה של אנשי מקצוע רבים, כגון מנהלי רכש, מנהלי לוגיסטיקה, מנהלי מלאי ומחסנים, מנהלי שרשראות אספקה ועוד.

 

באורט קריית ביאליק מתקיים קורס רכש, לוגיסטיקה ושרשרת האספקה. זהו קורס שבו מתמקדים ביישומים מרכזיים בניהול רכש, ניהול לוגיסטי וניהול שרשראות אספקה וכן מכירים את תוכנת ERP פריוריטי ואת שימושיה בעולם הרכש. במהלך התכנית יכולים קניינים לקבל את הידע הנחוץ להתקדמות לתפקידים מגוונים במערך הרכש וכך באפשרותם לקדם את הקריירה בארגונים יצרניים, מפעלים ואפיקים נוספים בתעשייה.

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס זה רוכשים כלים פרקטיים בתחום ניהול הרכש ובמקביל לומדים לעומק על שיטות לניהול יעיל של שרשראות אספקה. הם לומדים על תהליכים מרכזיים ברכש ועל הקשרים הפועלים בין רכש למלאי בארגון. כמו כן הם מתוודעים למושגים בסחר בין לאומי, שינוע, אחסון והפצה. נוסף על כך, נלמדים היבטים משפטיים כגון היכרות עם חוקים ונהלי בטיחות, לצד היבטים כלכליים כגון יסודות במימון. הסטודנטים גם דנים בתהליכי ניהול איכות במערך הרכש, כדי להבטיח את יעילותו ופעילותו המיטבית.


נוסף על כך, דנים הסטודנטים במערכת ERP פריוריטי וביישומיה בתחום הרכש. הם לומדים כיצד להשתמש בהגדרות השונות הקיימות במערכת לצורך התנהלות מול ספקים, תיעוד ומעקב אחרי תנועת המלאי הארגונית, עריכה של דוחות בקרה ועוד.

 

רוצים להתקדם לתפקידים בכירים? קראו הכל על קורס ניהול

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 100 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק ל - 25 מפגשים. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים פעמיים במשך השבוע.


בקורס משולבים שיעורים עיוניים יחד עם תרגולים פרקטיים. לקראת סיומו של הקורס המשתתפים עורכים פרויקט גמר מסכם שבו הם מתרגלים את מיומנויות ניהול המלאי ושרשראות האספקה ומנתחים תהליכים ומקרי בוחן מן התעשייה.


נושאי הלימוד


במהלך קורס זה, המשתתפים עוסקים במבחר סוגיות מתחומי הרכש, הלוגיסטיקה והאספקה. הנה כמה מן הנושאים שבהם דנים בתכנית:

 

 • סחר בין לאומי
 • היבטים במימון
 • ניהול משא ומתן
 • דוחות מעקב ובקרה
 • זיקה בין המלאי לרכש
 • שיטות לאחסון ולשינוע
 • שיטות ניהול לוגיסטיקה
 • קידום וניהול של הזמנות
 • מקורות רכש ובחירת ספקים
 • התקשרות מסחרית ודיני חוזים
 • תקני איכות במערכים לוגיסטיים
 • ועוד


על מוסד הלימוד

 

באורט קריית ביאליק מתקיימים קורסים רבים נוספים לתעודה. ניתן למצוא קורסים בענפים כגון חשמל והכשרת טכנאים, קורסים בחשבונאות, קורסי מינהל ומזכירות, קורסים בענפי הטכנולוגיה והמכונות, קורסים בעיצוב ועוד. בכל אחת מן ההכשרות הללו, מותאמת תכנית הלימודים לצורכים של התעשייה כך שהתכנים רלבנטיים למעוניינים לפתח מקצוע חדש או לקדם קריירה קיימת.


המשתתפים בקורסים השונים לוקחים חלק בשלל תרגולים, פרויקטים ומטלות שמסייעים להקנייה של פן פרקטי ויישומי במהלך הלמידה. כך הסטודנטים יכולים לפתח כישורים מעשיים החשובים בשוק העבודה. ברבים מן הקורסים המתקיימים במכללה הסטודנטים יכולים להתכונן לקראת הגשה לבחינות ממלכתיות שעורכים גופים כגון משרד העבודה או לשכת רואי החשבון. מי שעוברים את הבחינות הללו מקבלים ברוב המקרים דיפלומות או תעודות גמר ממשלתיות.


תנאי קבלה


קורס זה מיועד לקניינים ולעובדים בענפי הלוגיסטיקה והרכש המעוניינים לפתח את הידע המקצועי בתחום העיסוק שלהם ולהכיר יישומים מגוונים בניהול שרשראות אספקה ובשימוש בתוכנת ERP. כדי לקבל את הפרטים המלאים והמדויקים לגבי תנאי הקבלה לקורס מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.

 

תעודה


בסיום הקורס מקבלים משתתפים שעומדים בהצלחה בכל התנאים תעודת גמר טעם אורט קריית ביאליק.