מכללת סמארט קולג`

שירות אישי - צור קשר
מכללת סמארט קולג`

מכללת סמארט קולג' - Smart College


על מוסד הלימוד


סמארט קולג' היא מכללה ללימודי תעודה במקצועות ההייטק. במוסד הלימוד מתקיימים מגוון של קורסים שמכשירים את תלמידיהם לקריירה במקצועות מבוקשים בהייטק. מוסד הלימוד פועל כחטיבה בקבוצת "Smart Group" לפתרונות תוכנה לארגונים והוא פועל בשיתוף פעולה גם עם חברת "שקוף" לפיתוח אתרים ואפליקציות ולקידום אתרים. תכניות הלימוד מותאמות לתהליכים עדכניים בהייטק והן משתנות בהתאם למגמות עכשוויות בתעשייה ולביקוש בשוק, מתוך מטרה לסייע לבוגרים בהזנקת הקריירה. ידע זה יכול לסייע לבוגרים גם בקבלת יתרון מול מועמדים אחרים בשוק.


במהלך הקורסים המשתתפים יכולים להכיר טכנולוגיות מתקדמות ולרכוש כלים פרקטיים ליישום בהייטק, במגוון של תפקידים. במכללה מציעים להכיר מקרוב תחומים כגון בדיקות תוכנה, בינה עסקית, תוכנה וטכנולוגיות נוספות.


כדי להכין את התלמידים לקראת אתגרי התעשייה, המסלולים משלבים לימוד עיוני יחד עם תרגולים פרקטיים. הקורסים כוללים כ - 60% של עבודה מעשית, שמתקיימת מול לקוחות אמיתיים. חלק מן הקורסים משלבים פרויקטים שבהם מתנסים בפועל בעבודה עם פתרונות תוכנה, בפיתוח של בדיקות ויישומן , בכתיבה של קוד בשפות שונות ובבניית אתרים. תרגולים אלה מסייעים לתלמידים לפתח את סל הכלים המקצועי שברשותם ולרכוש ידע יישומי מעשי לקראת המשך הדרך. כמו כן, במהלך הקורסים התלמידים יכולים לתרגל את החומר הנלמד ב"האב" - חדר תרגול משותף שזמין להם בכל ימי השבוע.


צוות המורים במכללה מורכב מאנשי מקצוע מנוסים בתחומי התוכנה השונים. רכזי התכניות כוללים בין היתר מומחה בבדיקות תוכנה ואבטחת מידע; מהנדס תעשייה וניהול בעל ניסיון בתחום ה - BI ומערכות המידע; מרצה מנוסה בתחום רשתות התקשורת; ומנהלת רשתות חברתיות העוסקת גם בליווי בעלי עסקים בתחום הדיגיטל. מסלולי הלימוד נבנים מתוך ניסיונם של הרכזים והמרצים ומתוך החיבור שלהם לפעילות היום יומית בהייטק.

 

נוסף על הקורסים הנלמדים, במכללה מציעה לתלמידיה שירותי ייעוץ והכוונה לתעסוקה, כדי לסייע להם בהשתלבותם בשוק העבודה. המשתתפים בקורסים יכולים לקבל סיוע והדרכה בכתיבה של קורות חיים והכנה לראיונות עבודה בהייטק. כמו כן, הם יכולים להסתייע בשירותי הכוונה להשמה בחברות הייטק ובאימון אישי לקראת ההשמה.

 

למכללת סמארט מספר קמפוסים - בהם בערים רחובות, ירושלים, נתניה ובאר שבע.

 

  • מכוונים לקריירה בתחום התוכנה? קראו הכל על קורס תכנות

 

קהל יעד


הקורסים במכללת Smart college פונים לקהל יעד מגוון של תלמידים. המכללה מתאימה את תכניות הלימוד למתחילים מחד ולמנוסים מאידך, כדי לסייע לתלמידים משלל אוכלוסיות לקבל כלים להזנקת הקריירה ולפיתוחה.


יכולים ללמוד בתכניות הלימוד תלמידים שנמצאים בתחילת הדרך בהייטק, שאין ברשותם ניסיון קודם בעולם התוכנה, אשר ברצונם לעשות את הצעדים הראשונים לעבר קריירה מאתגרת בתחומים כגון תכנות ובדיקות תוכנה. כמו כן, הקורסים יכולים להתאים לאנשי מקצוע מנוסים יותר, שכבר פועלים בתעשיית ההייטק, אשר ברצונם להכיר פיתוחים עדכניים בשוק ולהרחיב את סל הכלים המקצועי.


נוסף על כך, מוסד הלימוד עורך קורסים ייעודיים לארגוני הייטק, שמעוניינים להכשיר צוותי פיתוח או לשדרג את הידע הקיים ברשות העובדים. מסלולים אלה הם גמישים ומותאמים לצורכי הארגונים ותכניות הלימוד בהם מותאמים אישית לצורכי החברה.


קורסים בסמארט קולג'


במכללת סמארט קולג' מתקיימים בין היתר הקורסים הבאים:


קורס בדיקות תוכנה ידניות - קורס בדיקות תוכנה ידניות מכשיר מהנדסי בדיקות לתחום ה - QA. בקורס מתמקדים בסוגי בדיקות תוכנה לסביבות עבודה מבוקשות כגון ווב, מובייל, IT ו - SQL. במהלכו לומדים לבצע בדיקות תוכנה Software Quality Assurance ומתוודעים לדרישות העדכניות של תעשיית התוכנה היום. מסלול זה יכול להתאים גם לחסרי רקע מקצועי בתחום הטכנולוגי שמעוניינים לפתח קריירה בבדיקות תוכנה. הקורס נמשך כשלושה חודשים וכולל 35 שיעורים. השיעורים משלבים תרגולים פרקטיים של תהליכי ביצוע ותכנון של בדיקות התוכנה.


קורס QA אוטומטי - במהלך קורס QA אוטומטי המשתתפים מקבלים את כל הכלים הנדרשים לתפקידי בודקי תוכנה אוטומציה. לאורך ההכשרה הם מכירים שישה כלים שונים לבדיקות שיש להם דרישה בשוק של היום וגם מתוודעים באופן פרקטי לשימוש בהם. בקורס זה יכולים ללמוד בודקי תוכנה ידניים ומתכנתים, שברצונם לקבל את הידע הנדרש למעבר לבדיקות אוטומטיות בתעשייה. בקורס מתמקדים בין היתר בביצוע של בדיקות אוטומטיות בסביבת ג'אווה. בקורס זה כ - 170 שעות לימוד והוא מתקיים במתכונת המשלבת שיעורים עיוניים עם תרגול מעשי בביצוע של בדיקות האוטומציה.


קורס משולב לבדיקות תוכנה ידניות ואוטומטיות - בקורס זה משלבים בין תחום הבדיקות הידניות ובדיקות האוטומציה ומקבלים כלים מתקדמים לבנייה של תשתיות אוטומציה. התלמידים רוכשים ניסיון מעשי שנחוץ היום להשתלבות בשוק הבדיקות, שבו נדרשת הבנה הן בבדיקות אוטומציה והן בבדיקות ידניות. נלמדים לעומק תהליכי העבודה עם מסדי הנתונים SQL, מתודולוגיות תכנון הבדיקות וביצוען, ביצוע של בדיקות ווב ומובייל וכן בדיקות לסביבות אבטחת מידע ווירטואליזציה. הקורס נפרש על פני 6 - 7 חודשים וכולל 62 מפגשים.

 

קורס BI - המשתתפים בקורס בינה עסקית מקבלים את מגוון הכלים הנחוצים היום להשתלבות בתפקידי מפתחי BI. הקורס מתמקד בהקנייה של ידע פרקטי לתפקיד ובשיעורים משלבים בין הסברים והרצאות עיוניים לבין תרגולים פרקטיים שבהם מתמודדים בפועל עם אתגרים במידול נתונים. תכני הלימוד בקורס מותאמים לדרישות ארגונים כיום בתחום זה, התלמידים לומדים להשתמש בסוויטת נתונים מסוגים שונים כגון SSAS, SSIS ו - SSRS. כמו כן, הקורס כולל מודול ללימוד שפת TSQL ו - SQL, וכן מודול ליבה ב - BI שבו לומדים על כלים מרכזיים לעיבוד נתונים.

 

קורס פול סטאק - קורס פיתוח פול סטאק מאפשר לתלמידיו לקבל מגוון גלים להשתלבות בתפקידי פיתוח. התכנית יכולה להתאים גם לחסרי ניסיון בתחום התכנות והיא מיועדת למי שמעוניינים לעשות צעדים ראשונים לעבר קריירה כמפתחי פול סטאק בתעשייה. בקורס זה כ - 200 שעות ללימוד פרונטלי ולהנחייה של פרויקט ו - 200 שעות נוספות לעבודה עצמאית ולתרגול החומר הנלמד.

 

קורס פיתוח פייתון - התלמידים בקורס זה לומדים בהרחבה על תהליכים וטכניקות עכשוויות לפיתוח בשפת פייתון. קורס זה מתאים גם לחסרי רקע מקצועי קודם בתחום התכנות והוא יכול להתאים גם למי שעוסקים בתפקידים נוספים בהייטק או בתעשייה הטכנולוגית שמעוניינים לרכוש כלים בתחום הפיתוח, כגון בוגרי תוכנה, אנשי DevOps, הנדסים ומהנדסים שברשותם ידע בתחום המחשבים. בקורס משולבות הרצאות פרונטליות יחד עם סימולציות ופרויקט מעשי שבהם מתנסים בפיתוח פייתון. כ - 60% מהקורס מוקדש לתרגול מעשי כדי לסייע לתלמידים לפתח את סל הכלים הנדרש למתכנתים.

 

ניהול רשתות חברתיות - קורס ניהול רשתות חברתיות של סמארט קולג' יכול להתאים לבעלי עסקים שמעוניינים בכלים מתקדמים לקידום העסקים שלהם במדיה החברתית. בקורס יכולים בעלי העסקים ללמוד על כלים פרקטיים שנחוצים להגעה לקהלי לקוחות פוטנציאליים נרחבים יותר, לצורך הבאה של לידים חדשים ואיכותיים. במהלך הקורס נלמדות טכניקות לקידום העסק ברשתות חברתיות כגון פייסבוק, אינסטגרם ולינקדאין וכן כלים להגדלת הנוכחות במנוע החיפוש של גוגל. היקפו של הקורס הוא כ - 24 שעות לימוד אקדמיות והוא משלב בין הרצאות תיאורטיות לבין תרגילים פרקטיים של תהליכי הקידום ברשתות החברתיות השונות.