ד"ר תמר אמיר

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


ד"ר תמר אמיר - אודות

 

אני מנהלת כעשרים שנה את המרכז לייעוץ לימודי של אוניברסיטת תל-אביב, שעוזר לסטודנטים ולמועמדים בבחירה של מסלול לימודים ובתכנון קריירה. המרכז גם משמש מקום התמחות מוכר בפסיכולוגיה תעסוקתית.

 

את תחום הייעוץ והאבחון הכרתי לראשונה במהלך השירות הצבאי שלי כמאבחנת פסיכוטכנית. אחרי הצבא למדתי חינוך וספרות לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה ולאחר מכן המשכתי לתואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת תל-אביב. תוך כדי לימודי התואר השני שימשתי כעוזרת הוראה בחוג לחינוך וכמו כן עבדתי כעשר שנים במכינה של אוניברסיטת תל-אביב.


בעבודתי כיועצת במכינה נפגשתי עם מועמדים, ברובם חיילים משוחררים שהתקשו להבין איך בוחרים מקצוע. ההחלטה נתפסת כחשובה לפחות כמו בחירת בן זוג וככזו, קשה להם להתחייב מבלי לדעת איך עושים את זה נכון. היכולת שלי לעזור להם למקד את רצונותיהם, להסתכל נכון אל תחומי החוזק שלהם ולהסיק מסקנה נכונה עבורם, ריתקה אותי. השטח אותת לי שאני במקום הנכון.


זו הייתה הסיבה שהביאה אותי להתאהב בתחום הייעוץ לקריירה ולחקור את הקשיים בבחירת מקצוע בעבודת הדוקטורט שלי. כך המשכתי לתואר השלישי בחוג לחינוך באוניברסיטה העברית.


נושא הדוקטורט שלי היה "קשיים בבחירת מקצוע". פרסמתי בתחום חמישה מאמרים בכתבי עת מקצועיים שונים.


במהלך הדוקטורט למדתי הרבה על התחום ועל הקשיים המרכזיים המאפיינים את המתלבטים בעת הבחירה המקצועית, אבל גם למדתי הרבה על עצמי ועל החיים. אמנם למדתי חינוך, אך החיים הובילו אותי לעסוק בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית וכך הגעתי לעבודת החלומות שלי שבה אני עוסקת היום. זהו תחום בו התאפשר לי לעזור לאנשים להתבונן בעצמם, להבין את המערך הפנימי שלהם, להכיר מקרוב את תחומי החוזק שלהם, את החולשות, ובהתאם לכך לתכנן את עתידם האישי והמקצועי ולהתחיל לצעוד בשבילי הקריירה האישית שלהם.

 

במסגרת תפקידי בניהול המרכז לייעוץ אני פוגשת מועמדים לכל מוסדות הלימוד, שמגיעים מכל רחבי הארץ. חלקם סטודנטים שהחלו את הלימודים באוניברסיטה ולעיתים, כבר בתחילת הלימודים מרגישים חוסר שביעות רצון מהבחירה שלהם. דרך ייעוץ קצר מבוסס מבחנים אני מסייעת להם להבין מה באמת חיפשו, מדוע בחרו את מה שבחרו ומה מתאים להם לבחור מחדש כעת.

 

ה"אני מאמין" שלי הוא שלכל אחד מאיתנו יש "אלגוריתם פנימי" "המפעיל אותו" וככל שההיכרות אתו תיעשה בשלב מוקדם יותר, כך הבחירות הראשונות שלנו יהיו נכונות יותר ומהמניעים הנכונים יותר.


אם נבין מה הצרכים הבולטים שלנו והאופן בו אנחנו נותנים להם מענה, נכיר באמת את המערך הפנימי שמרכיב אותנו. גם אם נראה לנו שזוהי לכאורה "הדרך הארוכה", נראה שלא כך, והיא למעשה הדרך הקצרה יותר שתוביל אותנו לחוף המבטחים של עצמנו - אל האושר הסיפוק ו"הכיף לקום בבוקר לעבודה".

 

 
בין פרסומיה של ד"ר אמיר נכללים המאמרים הבאים:

 

 

לינקדאין https://www.linkedin.com/in/tamar-amir-a3307631/

 

 

 

 

מעל 4 סטודנטים
המליצו והצביעו על כללי
חפשו חוות דעת על המסלול ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: משפטים, פסיכולוגיה ...
חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד
  • 4.0
    אוניברסיטת אריאל1,247 חוות דעת
  • 4.0
    אוניברסיטת בן-גוריון1,095 חוות דעת
  • 4.1
    המכללה האקדמית אשקלון474 חוות דעת