קורס שמאות מקרקעין במכללת פסגות

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על פסגות - שמאות מקרקעין.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שמאות מקרקעין במכללת פסגות


מכללת פסגות עורכת קורס שמאות מקרקעין, שבו ניתן לקבל הכשרה למקצוע מבוקש בתחום הנדל"ן. קורס זה מכין את המשתתפים למבחני ההסמכה לקבלת הרישיון כשמאי מקרקעין בישראל אשר נערכים על ידי משרד המשפטים ומועצת שמאי המקרקעין. הדרישה לשמאי מקרקעין בשוק של היום הולכת וגדלה לאור תנופת הנדל"ן וכל בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון מסגרות.


תכנית הלימודים


תכנית זו מותאמת לדרישות מועצת שמאי המקרקעין והיא מתמקדת בנושאים הנכללים במבחני ההסמכה לקבלת הרישיון. המשתתפים לומדים בין היתר על דינים בתחום שמאות המקרקעין ועל תכנון ובנייה במרחב העירוני. כמו כן, נרכשים יסודות בתחומים כגון הנדסה אזרחית, מדידה, כלכלה עירונית, חשבונאות וסטטיסטיקה תוך היכרות עם תהליכי מקצועיים, דוחות ושימושים בשומת המקרקעין. כמו כן נלמדים היבטים חשובים במיסוי שרלבנטיים לעבודת השמאים. במהלך הקורס המשתתפים מכירים גם את מבנה בחינות ההסמכה ומכינים עצמם לקראת התמודדות עם שאלות מאתגרות שעשויות להופיע בהן.

 


מתכונת הלימוד


מסלול ההכשרה בשמאות מקרקעין נפרש על פני כשנתיים. השיעורים מתקיימים בשעות הערב, פעמיים במהלך השבוע. כמו כן, התלמידים יכולים לתרגל את החומר גם מכל מקום באמצעות מסלול מקוון שנלמד אונליין.


תכנית זו בנויה ממספר שלבים, המותאמים לבחינות הנדרשות לקבלת ההסמכה כשמאי מקרקעין. בשלב הראשון נכללים 12 קורסים, מהם 11 קורסים מוקדמים שמכינים למבחנים שונים של מועצת שמאי המקרקעין. בסיום כל אחד מ - 11 קורסים אלה ניגשים הסטודנטים לאחד המבחנים המתאימים. הקורס ה - 12 מכין למבחן המסכם את כל הקורסים המוקדמים.


בשלב השני של הקורס מתקיים מבחן 13, שבו בוחנים עקרונות וגישות להערכה במקרקעין. כמו כן מתקיימת שנת סטאז'. התלמידים יכולים לגשת לבחינה במהלך הסטאז, לפניו או אחריו. השלב השלישי בתכנית מוקדש למבחן 14 ביישומי שומת מקרקעין. זוהי הבחינה הסופית הנדרשת לצורך הכשרתם של שמאי המקרקעין.


נושאי הלימוד


מבין שלל הנושאים הנלמדים במהלך קורס שמאות מקרקעין נכללים התחומים הבאים:

 

 • מיקרו ומאקרו כלכלה
 • יסודות התכנון העירוני
 • מבוא לתורת השמאות
 • שימושי מימון בשומת מקרקעין
 • יסודות הכלכלה וכלכלה עירונית
 • יסודות הנדסת בניין והנדסה אזרחית
 • ניתוח דוחות כספיים ויסודות החשבונאות   
 • דינים
 • תכנון ובנייה
 • סטטיסטיקה
 • מיסוי מקרקעין
 • דיני תכנון עירוני   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מכללת פסגות עורכת שלל תכניות ללימודי תעודה בתחומים כשוק ההון, נדל"ן, יזמות נדל"ן וחשבונאות. הקורסים הנערכים במכללה מתמקדים בכלים הפרקטיים שנדרשים מן העובדים בתחומים אלה והם מכינים את התלמידים לקראת השתלבותם בשוק העבודה.
בתחום הנדל"ן, ניתן ללמוד בקורסים נוספים במכללה, כגון קורס תיווך נדל"ן וקורס השקעות ומינוף נדל"ן. כמו כן, נערכים קורסים בענפים נוספים בהם נכללים קורס הכרת שוק ההון, קורס מט"ח, קורס יועצי משכנתאות, קורס יזמות עסקית, קורס מסחר יומי, קורס ניהול פיננסי, קורס אופציות מעוף ועוד מגוון הכשרות.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים למעוניינים להשתלב מבחינה מקצועית בתחום שמאות המקרקעין העומדים בפני מבחני ההסמכה של מועצת שמאי המקרקעין. במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים לקורס להיות מעל גיל 21 ולהציג אישורים על היעדר רישום פלילי. כמו כן, עליהם להיות בעלי תואר ראשון ממוסד לימודים המוכר על ידי המל"ג. יכולים להתקבל גם סטודנטים במהלך הלימודים לתואר הראשון.


תעודה


מועצת שמאי המקרקעין עורכת כ - 14 מבחנים שנדרשים לצורך קבלת תעודת שמאי המקרקעין. בוגרי הקורס שעוברים בהצלחה את כל הבחינות הללו וכן משלימים את תקופת הסטאז' הנדרשת, מקבלים רישיון שמאי מקרקעין. הרישיון ניתן על ידי מועצת שמאי המקרקעין ומשרד המשפטים. כמו כן, בוגרי הקורס מקבלים תעודה המעידה על סיום התכנית ועמידה בכל התנאים, שניתנת על ידי מכללת פסגות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת פסגות

כלים שיעזרו לך לבחור