רוצה פרטים על קורס CBT לדתיים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס C.B.T לדתיים ולחרדים

רוצה לדעת על קורס CBT לדתיים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס CBT למגזר הדתי והחרדי - קורס טיפול קוגניטיבי התנהגותי לדתיים


קורס CBT מתמקד בהכשרתם של מטפלים בגישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, גישה שהופכת מבוקשת במיוחד בשנים האחרונות בעולם הפסיכותרפיה. בעזרת הגישה ניתן לסייע לקשת רחבה של קשיים רגשיים ונפשיים, כגון חרדה, דיכאון, הפרעות אכילה וקשיים במעגל הזוגי והמשפחתי.

 

גם בקרב הציבור החרדי הולכת ועולה המודעות לגישת הטיפול הזו ומטפלים רבים שואפים להתמקצע בה כדי לסייע למטופלים שלהם. יש לציין כי קורסים אלה אינם מתאימים לחסרי רקע קודם בטיפול אלא מיועדים למטפלים מוסמכים שמעוניינים להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי. הקורסים מתאימים גם לאנשי חינוך ורווחה מן העולם החרדי שמחפשים כלים חדשים ליישום בעבודתם.

 


טיפול רגשי במגזר החרדי


הטיפול הרגשי הופך בשנים האחרונות לנפוץ ומבוקש יותר ויותר בקרב הציבור הדתי וכן בציבור החרדי. גברים ונשים רבים יותר בוחרים לפנות לקבל סיוע רגשי וניגשים לטיפול, וכן מוקמים מרכזים טיפוליים ייעודיים לציבור שומר המצוות. מסיבה זו, עולה גם הביקוש למטפלים שמגיעים בעצמם מן העולם החרדי ויכולים להבין מקרוב את הקשיים הרגשיים ואת הבעיות שעמן מתמודדים המטופלים.


קורס CBT - לימודי CBT


קורס CBT מאפשר למטפלים בגישות שונות בפסיכותרפיה להכיר את עקרונות גישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי ואת אופן יישומה עם אוכלוסיות שונות. במהלך הקורס נלמדת לעומק שיטת הטיפול, המשתתפים מכירים שיטות התערבות שונות שניתן ליישם בקליניקה כדי לסייע למטופלים לעבור תהליך ממוקד, משמעותי ומקדם. חלק מן הקורסים מתמקדים באוכלוסיות מסוימות, כגון טיפול קוגניטיבי לילדים, תוך שימת דגש על האופן בו גישה זו יכולה לסייע במקרים ספציפיים לאותן אוכלוסיות.

 


CBT חרדי


קורסים לציבור החרדי והדתי בתחום הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי מתמקדים באופן בו גישת הטיפול יכולה לסייע באופן ייעודי למטופלים חרדים ודתיים ובדרכים בהן ניתן להתאים את השיטה לאורח החיים החרדי. המשתתפים מתמקדים בדילמות, אתגרים וקשיים שייחודיים לציבור החרדי והדתי ולומדים כיצד אפשר לסייע למטופלים להתמודד עמם בעזרת כלים מגישת CBT.


חלק מן הקורסים משלבים בהכשרה תכנים מן החסידות, ההלכה והקבלה ועוסקים בקשר שבין התכנים מארון הספרים היהודי לתהליכים טיפוליים שעוברים מטפלים עם המטופלים שלהם. דרך המקורות היהודיים בשילוב עקרונות גישת CBT דנים המשתתפים בתהליכים בנפש האדם, בדרכים לעידוד של צמיחה נפשית ולכוחה של האמונה בהתמודדות עם משברים.


מתכונת הלימוד


מרבית הקורס נפרשים על פני פרק זמן של כשנתיים. הם משלבים לרוב מפגש שבועי או שני מפגשים בשבוע, לרוב בשעות הערב כדי להתאים ללוח הזמנים של משתתפים שמעוניינים לשלב את הקורס עם עבודה.


היות ומדובר בקורסים שמותאמים לציבור החרדי או הדתי, הקורסים נערכים בהפרדה בין גברים לנשים, שלומדים בימים שונים או בשעות שונות. חלק מן המוסדות מציעים קורסים לגברים בלבד או לנשים בלבד.


הקורסים משלבים בין לימוד עיוני והרצאות פרונטליות לבין תרגולים פרקטיים של שיטת הטיפול. המשתתפים לוקחים חלק בהדרכות קבוצתיות ואישיות ובסדנאות שבהן מנתחים מקרי בוחן בטיפול. כמו כן, הקורסים משלבים התנסות מעשית או פרקטיקום בטיפול, במהלכם מתרגלים עבודה עם מספר מטופלים באופן המיישם את הכלים הנלמדים בכיתה. הפרקטיקום יכול לסייע למשתתפים לצבור ניסיון מעשי בטיפול והוא נערך לרוב בהדרכה ובליווי של מטפלים מנוסים שמייעצים ומכווינים את המשתתפים במהלך ההכשרה.


קורס CBT קצר


מרבית הקורסים להכשרה בתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי נפרשים על פני כשנתיים. עם זאת, ניתן למצוא גם קורסים קצרים יותר בהיקפם. מסלולים אלה מיועדים למטפלים מוסמכים ומנוסים, בעלי היכרות קודמת עם CBT, שמעוניינים להעמיק את הידע שברשותם ולהרחיב את הסמכתם לאוכלוסיות נוספות, כגון ילדים או נוער בסיכון. מסלולים מקוצרים אלה אינם מכשירים מטפלים ב - CBT, אלא מהווים אפשרות להתמקד בכלים חדשניים בטיפול ולהרחיב את הידע הקיים לייעול העבודה הטיפולית.


למי מיועד הקורס


תנאי הקבלה משתנים בים המוסדות, ברובם יכולים להתקבל אקדמאים במקצועות כגון פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, חינוך, טיפול באמנויות או סיעוד. חלק מן המוסדות מקבלים בעלי תואר שני בלבד, שברשותם ניסיון מקצועי בטיפול, אולם קיימים גם מוסדות שבהם יכולים ללמוד גם בעלי תואר ראשון עם ניסיון טיפולי או חינוכי משמעותי. לרוב מתקיימים ראיונות אישיים או מבחני קבלה שבוחנים את הרקע המקצועי ואת ההתאמה למסלול.

 


תעודה ואפשרויות תעסוקה


למשתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה ניתנת תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. יש לציין כי לא בכל מוסדות הלימוד התכנית מוכרת על ידי איט"ה - האיגוד לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בישראל. במסלולים המוכרים על ידי איט"ה, יכולים הבוגרים להצטרף לאיגוד. בדרך כלל, יש צורך להשלים סטאז' מעשי ולעמוד בכל המטלות בקורס, כחלק מן התנאים לקבלת הדיפלומה.


אחרי סיום ההכשרה, נפתחות בפני הבוגרים מגוון של הבוגרים מגוון אפשרויות לתעסוקה ולקידום הקריירה. הם יכולים להשתלב במרכזי טיפול ושיקום לילדים ולמבוגרים ובקליניקות וכן לפתוח קליניקה עצמאית משלהם. בוגרים שכבר עוסקים בטיפול יכולים להיעזר בקורס כדי להרחיב את סל הכלים שהם מציעים למטופלים שלהם בקליניקה.


מכללות קורס CBT לדתיים

 

 

  • המרכז החרדי להכשרה מקצועית (בני ברק): מוסד זה מפעיל שלוחות בפרישה ארצית, בשלוחת בני ברק נערך קורס CBT שמתאים לגברים חרדים. אורכו של הקורס הוא כשנתיים. הקורס מתקיים בשיתוף עם הפקולטה למדעי הרווחה של אוניברסיטת חיפה ומוכר על ידי האגודה לטיפול התנהגותי וקוגניטיבי. עוד מתקיימים במוסד הלימוד קורס מטפלות למעונות לחרדיות, קורס מזכירות רפואית לחרדיות, קורס ייעוץ מס לחרדים, קורס טכנאי מחשבים לחרדים ועוד מגוון קורסים. כמו כן, נערכות תכניות ללימודי הנדסאי לחרדים.

 

  • מכללה ירושלים: זוהי מכללה לחינוך לנשים חרדיות, נערכים בה גם שלל מסלולים ללימודי תעודה (המוצעים גם לחרדים במסלולים שונים) ובהם גם קורס CBT, תכנית דו שנתית המאושרת על ידי איט"ה. המסלול מתאים לבעלות תואר אקדמי בתחומים טיפוליים וחינוכיים והוא מאפשר להן להכיר מקרוב את שיטות הטיפול. מוצע גם קורס מקביל לגברים חרדים, שמתקיים בהפרדה. עוד נערכים במוסד זה קורס NLP, קורס טיפול בטראומה, קורס טיפול בלקויות למידה, קורס פוטותרפיה ועוד מבחר קורסים.

 

  • מרכז י.נ.ר (ירושלים ובני ברק): מרכז י.נ.ר הוא מוסד לימודי תעודה למקצועות ההנחיה והייעוץ שמיועד לחרדים ולדתיים. קורס CBT שמתקיים במוסד זה מתמקד בטיפול בילדים ובבני נוער בעזרת הגישה הקוגניטיבית התנהגותית. הקורס מיועד לפסיכולוגים ולעובדים סוציאליים מנוסים שמעוניינים להרחיב את הכלים הטיפוליים שברשותם. היקף המסלול 10 מפגשים. מתקיימים במוסד זה גם קורסים נוספים כגון קורס גישור לחרדים, קורס NLP לחרדים, קורס הנחיית קבוצות לחרדים, קורס טיפול דינמי לחרדים ועוד מגוון של הכשרות.

 

  • מכון דעת ותבונה (רחובות): זהו מכון שמתמקד בלימוד מקצועות הטיפול לתעודה בגישה יהודית. המכון עורך קורס CBT יהודי, אשר משלב עקרונות מן החסידות והקבלה בשיטת הטיפול הקוגניטיבית התנהגותית. הקורס כולל כ - 300 שעות לימוד ונפרש על פני כשנתיים. עוד מתקיימים במוסד זה קורס אימון אישי לחרדים, קורס אימון משפחתי לחרדים וקורס ביבליותרפיה למגזר החרדי.


לימודי CBT ירושלים


המעוניינים ללמוד CBT באווירה חרדית בעיר ירושלים יכולים לבחור מבין כמה מוסדות לימוד. בחלקם מתקיימים קורסים בהפרדה בין נשים לגברים ובאחרים קורסים לנשים בלבד. ניתן ללמוד בין היתר במכללה ירושלים, שמציעה קורס לנשים וקורס לגברים, שמתאימים במיוחד למגיעים מעולם החינוך והטיפול שמעוניינים בהעשרת הכלים לעבודה עם ילדים וצעירים. כמו כן, מתקיים קורס במרכז י.נ.ר שמפעיל שלוחה בירושלים. קורס זה מתאים לפסיכולוגים מנוסים בגישת CBT והוא מאפשר להם להתמקד ביישום השיטה לעבודה עם ילדים.

 


לימודי CBT רחובות


בעיר רחובות פועל מכון דעת ותבונה, שבו מתקיים קורס CBT שמותאם לציבור בדתי והחרדי, בשם "קורס CBT יהודי". הקורס משלב עקרונות מן החסידות ומתמקד בדרכים בהן ניתן לעזור למטופלים בשיטת הטיפול הקוגניטיבי באופן המשלב תכנים מארון הספרים היהודי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס CBT לדתיים?

רוצה לדעת יותר על קורס CBT לדתיים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס CBT לדתיים