מלגות ללימודי הנדסה אזרחית

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות הנדסה אזרחית - אילו מלגות מתאימות לסטודנטים להנדסת בניין?


בשוק של היום ישנו מחסור של יותר מאלף מהנדסי בניין, שנחוצים כדי להמשיך ולקדם את תעשיית הבניין הישראלית. מחסור זה יוצר גם ביקוש רב מתמיד ללימודי הנדסה אזרחית ובשנים האחרונות סטודנטים רבים בוחרים במסלולי הלימוד הללו מתוך שאיפה לקבל כלים לקריירה רווחית וחיונית לכלכלת המדינה.


בדומה למקצועות הנדסה אחרים, לימודי הנדסה אזרחית נפרשים על פני ארבע שנים ונחשבים למסלול לימוד אינטנסיבי למדיי. כדי לסייע לסטודנטים להתמודד עם עלויות שכר הלימוד ולעודד אותם להצטיין בלימודיהם, מוצעות מגוון של מלגות לימוד ייעודיות לסטודנטים ללימודי הנדסה אזרחית. המלגות הללו מוענקות על סמך קריטריונים שונים, כגון הצטיינות לימודית או פעילות חברתית. נוסף על כך, באפשרות הסטודנטים להנדסת בניין להיעזר במגוון המלגות שפתוחות לסטודנטים להנדסה, הכוללים מלגות פריפריה, מלגות לקידום נשים בהנדסה ומלגות מחקר.


שימו לב, היצע המלגות עשוי להשתנות מעת לעת. מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את כל הפרטים המדויקים והעדכניים לגבי המלגות.


טכניון הנדסה אזרחית מלגות


הפקולטה להנדסה אזרחית של הטכניון בחיפה מפעילה מסלולים שונים לתואר ראשון וכן תכניות לתואר שני בהנדסה אזרחית ותכנית דוקטורט. כדי לסייע לסטודנטים להנדסה אזרחית במהלך הלימודים מציעים בטכניון כמה תכניות מלאות ייעודיות ללומדים בפקולטה.


במסגרת תכניות אלה הסטודנטים יכולים לצבור ניסיון מעשי בשטח בתחום ההנדסה האזרחית במסגרת החברות עמן משתף מוסד הלימוד פעולה. הם יוצאים לפעילות בשטח במסגרת יום שבועי באחת החברות שתומכות בתכנית המלגות. לאחר סיום הלימודים הסטודנטים מתחייבים להשתלב בעבודה בחברות אלה לתקופה ששוות ערך לפרק הזמן בו קיבלו את המלגה.


תכניות המלגות להנדסה אזרחית בטכניון כוללות -

 

 

  • תכנית "עתידים לתשתיות" - מסלול מלגה זה הוא פרי שיתוף פעולה בין מוסד הלימוד לעמותת "עתידים". הוא מתאים לסטודנטים שמתקבלים ללימודים בפקולטה ועומדים בכל הקריטריונים שמציבה העמותה. משנת הלימודים השנייה הסטודנטים זכאים לקבל מלגות קיום באמצעות קרנות שונות וארגונים שתומכים בפקולטה. גובהה של המלגה לתואר ראשון הוא כ - 18,000 שקלים, הסטודנטים זכאים גם לתמיכה במהלך הלימודים.

 

 

  • תכנית "קשר לענף הבנייה" - מסלול זה כולל מלגות לסטודנטים מצטיינים, הוא מיועד למתקבלים חדשים ללימודים ולסטודנטים בשנים מתקדמות יותר שעובדים בכל התנאים שמציב הטכניון. כדי לקבל את המלגה יש צורך בציון סכם גבוה במיוחד ובציון גבוה בפסיכומטרי. כמו כן, גם סטודנטים שלהם ממוצע של 85 ומעלה במהלך הלימודים יכולים לקבל את המלגה. התכנית נערכת בתמיכה ובשיתוף עם חברות מן התעשייה.


מלגות הצטיינות בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית


בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון מעניקים מלגות הצטיינות לסטודנטים שמתקבלים ללימודים ולהם נתוני כניסה גבוהים במיוחד. יש צורך בציון סכם של 90 ומעלה, בציון של מעל 700 בפסיכומטרי ובעמידה בכל החובות הנוספים שמציב מוסד הלימוד. גובהה של המלגה הוא כ - 18,000 שקלים.

 

  • אילו עוד מלאות מתאימות לסטודנטים להנדסה? קראו על מלגות הנדסה

 

מלגות הנדסה אזרחית

 

מלגת קרן נצח - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון יכולים סטודנטים להנדסה אזרחית להיעזר במלגת קרן נצח לזכרו של ישראל סגל ז"ל. מלגה זו ניתנת אחת לשנה בהתאם לקריטריונים למלגות הכלליות של מוסד הלימוד. היא מוענקת לסטודנטים תושבי הנגב שלומדים במחלקה להנדסת בניין והם בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא. הקרן בוחנת גם את המצב הסוציו אקונומי של המועמדים ואת ההישגים האקדמיים שלהם, בדגש על הציונים במקצועות הגיאודזיה.


מלגות לנשים בהנדסה


נכון להיום נשים מהוות כשליש בלבד מסך הסטודנטים למקצועות ההנדסה. לאחרונה פועלים מוסדות הלימוד להעלות את מספר הנשים בלימודי ההנדסה כדי להשוות את מספר לחלקן באוכלוסייה ובשוק העבודה. במסגרת דרכי הפעולה מציעים המוסדות גם שלל מלגות לנשים כדי לעודד אותן לבחור במקצועות הריאליים ולסייע להן להצליח במהלך התואר. בין המלגות הללו אפשר למצוא מלגות ייעודיות לסטודנטיות למקצועות ההנדסה, שמתאימות גם לסטודנטיות להנדסה אזרחית.


מלגות משרד המדע


במשרד המדע והטכנולוגיה שואפים לעודד נשים לפנות לתארים מתקדמים בתחומי המדעים וההנדסה וכך מעניקים מלגות לתואר שני ומלגות לתואר שלישי לנשים שלומדות תואר מחקרי במקצועות המדעים המדויקים ובענפי ההנדסה השונים - בהם גם הנדסה אזרחית.


כדי לקבל את המלגה על הסטודנטים להגיש את הצעת המחקר ולקבל אישור מטעם המנחה האקדמי. המשרד בוחן גם את התרומה של המחקר אותו מבצעות הסטודנטיות ואת ההישגים שלהן במהלך ביצועו. הסטודנטיות המלגאיות נדרשות גם לקחת חלק בפעילות חברתית למען הקהילה בהיקף של כ - 20 שעות בשנה. גובה מלגה זו הוא בין 20,000 - 40,000 שקלים.


מלגות שרת המדע שולמית אלוני


המלגה על שם שרת המדע שולמית אלוני ז"ל ניתנת לנשים שלומדות לתארים מתקדמים ופועלות לקידום העשייה המחקרית במדעים המדויקים ובהנדסה. מלגה זו מוענקת למשך שלוש שנים וגובהה הוא עד 250,000 שקלים. היא מתאימה לסטודנטיות לתואר שני מחקרי ולתואר שלישי. הסטודנטיות נדרשות להשתתף בפעילות קהילתית בתחום החינוך המדעי כחלק מן התנאים לקבלת המלגה.

 

 

מלגות נוספות לסטודנטים להנדסה


נוסף על המלגות הייעודיות, סטודנטים ללימודי הנדסה אזרחית יכולים להיעזר גם במגוון של מלגות שמיועדות לסטודנטים להנדסה. המלגות להנדסה ניתנות בדרך כלל לסטודנטים ומועמדים מצטיינים מתוך מטרה לעודד צעירים לבחור במקצועות ההנדסיים. בחלק מן המקרים, ניתן להיעזר במלגות אלה נוסף על המלגות הייעודיות להנדסת בניין.


מלגות עתידים לתעשייה


תכנית "עתידים לתעשייה" פועלת לקידום סטודנטים מצטיינים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית מתוך שאיפה להכשירם לתפקידים משמעותיים ומובילים בתעשייה הישראלית. תכנית זו פועלת בשיתוף עם משרד הכלכלה ועם הקרן להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון.


יכולים להיעזר במלגה זו סטודנטים למקצועות מדעיים והנדסיים, בהם לימודי הנדסה אזרחית וכן לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסת מכונות ולימודי מדעי המחשב. המלגה כוללת סיוע במימון שכר הלימוד וכן מלגות קיום חודשיות. נוסף על כך, סטודנטים בתכנית זכאים להשתתף בהתנסות מקצועית בתחום הלימוד בחברות מובילות בתעשייה, במטרה לאפשר להם לצבור ניסיון וכלים פרקטיים בדרך להשתלבות במקצוע.


מלגות מנהיגי שוליך


סטודנטים מצטיינים במקצועות המדעים, ההנדסה והמתמטיקה, בהם גם לימודי הנדסה אזרחית, יכולים להיעזר במלגת "מנהיגי שוליך", שפועלת לעידוד צעירים לבחור במקצועות טכנולוגיים ומדעיים ולהצטיין בהם. על המועמדים לקבלת המלגה להיות בעלי ציון גבוה בפסיכומטרי ובבגרויות, להחזיק ברקע התנדבותי או חינוכי וללמוד במוסדות האקדמיים עמם פועלת הקרן בשיתוף פעולה, בהם הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה העברית. נבחן גם הרקע הסוציו אקונומי של המועמדים למלגה וכן ההישגים הלימודיים שלהם במהלך התואר. גובה המלגה הוא כ - 40,000 שקלים לשנה.


מלגת הישגים להייטק


תכנית "הישגים להייטק" מופעלת על ידי עמותת "אלומה" במטרה לסייע לצעירים מן הפריפריה הכלכלית והחברתית להשתלב בלימודי הנדסה ובלימודים במקצועות המדעים. היא ניתנת על סמך מצבם הסוציו אקונומי והתאמתם למכינה קדם אקדמית.
המסלול מציע ליווי לסטודנטים החל מהקבלה למכינה קדם אקדמית ועד ליום הלימודים. מהשנה השנייה ועד לסיום הלימודים הסטודנטים נדרשים לקחת חלק בשעות פעילות למען הקהילה. גובה המלגה כ - 10,000 שקלים ובנוסף מוענקת מלגת קיום חודשית. ניתנים גם שיעורי עזר וסדנאות סיוע לימודיות. המלגה ניתנת בטכניון, באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטת בר אילן.

 

סמי שמעון - מלגות הצטיינות


במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון מציעים מלגות לסטודנטים מצטיינים, בהן יכולים להיעזר סטודנטים בכל מחלקות ההנדסה ובהן גם הנדסת בניין. המכללה מציעה פרס כניסה לסטודנטים שלהם ציונים גבוהים במיוחד בבגרויות במתמטיקה ובפיזיקה או במכינה מתאימה וציון גבוה בפסיכומטרי או בפסיכוטני. גובה המלגה כ - 5,000 שקלים. נוסף על כך, סטודנטים בשנה ב' ומעלה יכולים לקבל מלגות הצטיינות על סמך ההישגים שלהם בשנת הלימוד הקודמת. המלגה מיועדת לסטודנטים שלומדים בהיקף מלא ולהם ממוצע ציונים של מעל 95.

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות להנדסה אזרחית
כניסה לפורום מלגות
יסמין
מלגה להנדסת בניין בסמי שמעון
258 צפיות
עשהאל
מלגות להנדסה אזרחית לתואר
417 צפיות
מאנו רינאוי
מלגות לסטודנטיות בתחום הנדסת בניין
413 צפיות
נועם
מלגה להנדסת בניין לגבר חרדי
525 צפיות
dana
מלגות לנשים להנדסת בניין באריאל
840 צפיות
מאיר זאבי
מלגת קיום לסטודנט הנדסאי בניין
1206 צפיות
רנין חסן
מלגה לנשים ערביות - לימודי הנדסה בטכניון
1204 צפיות
סגי
מלגת לימודים - הנדסה אזרחית
1195 צפיות
ברטה
מלגה להנדסה באריאל - תומך קרבי
1071 צפיות
רים סעד
מלגות לדרוזים - הנדסה אזרחית בטכניון
1109 צפיות
גאנם אסיל
מלגה ללימודי הנדסה ליתומים מאב
934 צפיות
ענת
מלגת מחיה או כל מלגה אחרת שלא דורשת התנדבות
2044 צפיות
אמגד
מלגה למכינה להנדסה אזרחית בטכניון
882 צפיות
אור פנחס
מלגה לסטודנטים באריאל - תושבי פריפריה
1339 צפיות
שמואל
מלגות לסטודנטים חרדים ללא שירות צבאי
1151 צפיות
ברקוביץ עמית
מלגה ללימודי הנדסה אזרחית - חייל משוחרר
1066 צפיות
אופיר כהן
מלגות ללימודי הנדסה אזרחית באוניברסיטת אריאל
1147 צפיות
מגדולין
לימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון - אילו מלגות קיימות?
1136 צפיות
סאגר
מלגות מחיה ללימודי הנדסת בניין באריאל
1609 צפיות
אביחי אלוש
מלגת לימודים לשנה ב '
3372 צפיות