מלגות ללימודי אדריכלות

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 
המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות אדריכלות


סטודנטים לאדריכלות - רוצים לקבל מלגות?

 

לימודי האדריכלות הם בין המקצועות המאתגרים באקדמיה וכן בין אלה שנפרשים על פני פרק הזמן הארוך ביותר. סטודנטים ללימודי אדריכלות נדרשים למעוף מחשבתי, ליצירתיות רבה ולהתמדה ורצינות לכל אורך הלימודים, בדרך להכשרתם כאדריכלים שישנו את פני המדינה.


מי שמחפשים מלגות לימוד כדי להקל על עלויות שכר הלימוד יכולים למצוא מלגות שונות שמיועדות במיוחד לסטודנטים לאדריכלות. הסטודנטים יכולים להיעזר הן במלגות פנימיות מטעם המוסדות והן במלגות חיצוניות מטעם קרנות וגופים בתחום הבניה והאדריכלות ששואפים לתמוך באדריכלי העתיד ולסייע להם מבחינה כלכלית במהלך הלימודים. כמו כן, גם מי שמתכוונים ללמוד אדריכלות בחו"ל יכולים למצוא מלגות לימוד שמתאימות להם, שמוצעות על ידי המוסדות במדינות השונות וכן על ידי גופים שתומכים בסטודנטים זרים.


תהליך הגשת מועמדות למלגות אלה משתנה בין המלגות השונות, בחלק מן ההגשה מתבצעת מול קרן חיצונית ובמקרים אחרים מול המוסד עצמו. במקרים רבים יש צורך לעבור ראיון מול וועדה שבה נבחנים ההישגים הלימודיים של הסטודנטים בעבר. במקרים מסוימים יש דרישה לקחת חלק בפרויקטים חברתיים ששמים דגש על התרומה של האדריכלות לפיתוח ולקידום הקהילה.


הנה היצע המלגות שמתאימות לסטודנטים לאדריכלות:


לתשומת לבך, מלגות הלימוד עשויות להשתנות מעת לעת. אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את כל המידע המדויק לגבי מלגות. כל המסתמכים על המידע המוצג בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 


מלגות ללימודי אדריכלות


סטודנטים לתואר ראשון באדריכלות שמעוניינים במלגות לימוד יכולים להסתייע בקרנות שונות או להיעזר במלגות שמעניקים מוסדות הלימוד עצמם. נוסף על כך, קיימות מלגות שמתאימות במיוחד לסטודנטים לתארים מתקדמים באדריכלות שמטרתן לסייע להם לממן את עלויות המחקר שלהם.


מלגת עזריאלי לתואר שני באדריכלות ותכנון ערים


מלגת עמיתי עזריאלי היא מלגה לתארים מתקדמים שמטרה לעודד מצוינות אקדמית במוסדות הלימוד. תכנית זו בוחרת סטודנטים מצטיינים לתואר שני באדריכלות ומוכשרים ומציעה להם תמיכה כלכלית שבאה לסייע להם לפתח את המחקר שלהם ובמקביל מעודדת אותם לפתח כישורי מנהיגות בתחומם, במטרה ליצור דור איכותי של אקדמאים בתחומים ההנדסיים והטכנולוגיים. התכנית ממומנת על ידי קרן עזריאלי.


קבלת סטודנטים לתכנית מלגות זו נעשית על פי ההישגים הלימודיים הקודמים שלהם וכן לפי הפוטנציאל שלהם לתרום בתחומם העתיד, בהתאם לשיקולי הקרן. מובאים בחשבון היבטים כגון יכולות מנהיגות ופעילות חברתית משמעותית. עבר סטודנטים לתואר שני באדריכלות ותכנון ערים, ניתנת מלגה למשך שנה אחת. סטודנטים לדוקטורט באדריכלות מקבלים מלגה למשך זמן של עד שלוש שנים.


המלגה לתואר שני כוללת מלגה בסיסית וכן מימון של הוצאות המחקר וההשתתפות לכנסים. עבור מלגות הדוקטורט, סטודנטים מקבלים מלגה בסיסית ומימון השתתפותם בכנסים אקדמיים לצורך קידום המחקר.


מלגה זו באה לסייע לסטודנטים להתמקד בביצוע המחקר ועל כן היא מוענקת רק לסטודנטים שאינם עובדים ושאינם מקבלים הכנסה ממקור נוסף, כגון מלגות קיום. הקרן מאשרת לסטודנטים להיעזר במלגות ממקורות נוספים, בתנאי שאלה משמשים לכיסוי הוצאות המחקר. הגשת המועמדות לתכנית זו נעשית מול מוסדות הלימוד בלבד.


בצלאל


בבצלאל - האקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים מעניקה המחלקה לארכיטקטורה מלגות שונות לסטודנטים, דרך פרסים שונים. בין היתר, מוענק פרס לסטודנט או סטודנטית אחת במחלקה שמגישים עבודת גמר מצטיינת, בהתאם להחלטת וועדה. כמו כן, ניתנת מלגת חומרים שניתנת לסטודנטים בשנה ב' לצורך רכישה של חומרי עבודה. נוסף על כך, הסטודנטים בשנים המתקדמות יכולים לקבל מלגות הצטיינות לפי ממוצע הציונים שלהם בשנה החולפת, בקורסי המחלקה בלבד. סטודנטים בבצלאל יכולים להיעזר במלגות רבות נוספות שאינם תלויות במחלקת הלימוד.


אוניברסיטת תל-אביב


אוניברסיטת תל-אביב מעניקה מלגות הצטיינות למועמדים שלהם נתוני קבלה גבוהים במיוחד. מועמדים לתואר באדריכלות אשר מחזיקים בציון פסיכומטרי של לפחות 720 יכולים לקבל מלגת הצטיינות זו. גובהה של המלגה הוא עד 5,000 שקלים.


נוסף על כך, הסטודנטים בבית הספר לאדריכלות יכולים להיעזר במלגות של הפקולטה לאמנויות, שגובהן הוא כ - 5,000 שקלים, המלגות לסטודנטים לאמנות מוענקות לסטודנטים שמסיימים את התואר הראשון וממשיכים לתואר שני במסלולים השונים של הפקולטה לאמנויות, וברשותם ממוצע ציונים של לפחות 90 בציון הגמר.


מלגות להנדסאי אדריכלות - מלגה אדריכלות ועיצוב פנים


סטודנטים ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכולים להסתייע במלגות לימודים שונות, מטעם גורמים כגון מה"ט, מוסדות הלימוד וכן קרנות פרטיות. המלגות להנדסאים ניתנות בדרך כלל על סמך הצטיינות בלימודים וכן בהתאם לאזור המגורים והלימוד.


מלגות להנדסאים לחיילים משוחררים


סטודנטים שלומדים בתכניות ללימודי הנדסאים במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ יכולים להיעזר במלגה לחיילים משוחררים, שמתאימה לבוגרי שירות צבאי מלא או לבוגרי שירות לאומי מלא. המלגה ניתנת על ידי משרד הביטחון וגובהה הוא כ - 100 אחוזים משכר הלימוד הבסיסי לשנת הלימודים הראשונה. את המלגה ניתן לקבל עד חמש שנים ממועד השחרור. הזכאות של כל אחד מן הסטודנטים המגישים מועמדות למלגה נבדקת מול הקרן לחיילים משוחררים.


הנדסאים באריאל - מלגת נתוני כניסה


הנדסאים באריאל מציעים מלגות נתוני כניסה למועמדים מצטיינים, היא מיועדת לשנה א' ללימודי ההנדסאים ומוענקת לסטודנטים שלהם ממוצע ציונים גבוה בבגרויות. מועמדים ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכולים לקבל את המלגה לפי ממוצע בגרויות של לפחות 95. גובהה של המלגה הוא 1,500 שקלים, עבור שכר לימוד בלבד ועד תקרה של 50 אחוזים מן התשלום הנדרש לשכר הלימוד.


המכללה האקדמית ספיר - בית הספר להנדסאים


סטודנטים בבית הספר להנדסאים של מכללת ספיר יכולים לקחת חלק בתכנית ההתמחות להנדסאים של מרכז לאודר בנגב. תכנית זו מתאימה לסטודנטים בשנת הלימודים האחרונה והיא מציעה להם הכשרה מעשית בהיקף של בין 120 - 160 שעות, וכן מלגה של כ - 4,000 שקלים. תכנית זו באה לסייע לסטודנטים לצבור ניסיון מקצועי בתעשייה לפני סיום הלימודים.


המכללה הטכנולוגית אורט בראודה


סטודנטים שלומדים במסלול להנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכולים להסתייע במלגת "התאחדות בוני הארץ". התאחדות בוני הארץ מעניקה מדי שנה מלגות לסטודנטים שלומדים את מקצועות הבנייה בכל שנות הלימוד. המלגה מתאימה לסטודנטים מן המניין בלבד, שמגיעים מרקע סוציו אקונומי נמוך. מלגה זו ניתנת כמענק סיוע חד פעמי, גובהה הוא כ - 5,000 שקלים. את הטפסים להגשת המועמדות לקרן זו יש להגיש ישירות אל הקרן.


מלגות ללימודי אדריכלות בחו"ל


לימודי אדריכלות בחו"ל מתקיימים בשלל מוסדות לימוד במדינות השונות, היקפם של מסלולי הלימוד לתואר משתנים בין מדינה אחת לאחרת וכמו כן קיימות תכניות לתואר שני וללימודי תעודה בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים.


רבים ממוסדות הלימוד מציעים מלגות ללימודים בחו"ל. המלגות לסטודנטים זרים ניתנות על סמך קריטריונים שונים, כגון מצב סוציו אקונומי או הצטיינות בלימודים.

 

בין המדינות שבהן ניתן להסתייע במלגות במהלך לימודי האדריכלות אפשר למנות את איטליה שמעניקה סבסוד לימודים לסטודנטים לרבות סטודנטים זרים באוניברסיטאות הציבוריות שפועלות בה; בריטניה שמציעה מלגות שונות לסטודנטים זרים לרבות מלגת צ'בנינג לתואר שני, מלגת האגודה האנגלו ישראלית לתואר ראשון, שני ודוקטורט ומלכות ההתאחדות האנגלו יהודית; ומדינות נוספות.

 

לעיתים, הסטודנטים יכולים להסתייע גם במלגות מחייה שמציעות עזרה בתשלום שכר הדירה.

 

שאלות הגולשים מהפורום: מלגות לאדריכלות
כניסה לפורום מלגות
פדריקו
מלגת אימפקט , דאלה חשובה
328 צפיות
חוה שיינין
מילגה עבור לימודי אדריכלות
551 צפיות
אביגיל
מלגה ללימודים באוניברסיטת אריאל
352 צפיות
יפה
קבלת מלגה ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים
437 צפיות
מאיה
מלגות ללימודי אדריכלות בחיפה
341 צפיות
קרן
מלגות למבוגרים ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים
530 צפיות
איציק
מלגות למבוגרים בני 60 פלוס במכללת ספיר
441 צפיות
שני עוברני
מלגה להנדסאי אדריכלות במרכז החרדי להכשרה מקצועית
577 צפיות
שני עוברני
מלגות ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ממהט
756 צפיות
רבקה
מלגה לתעודה בעיצוב פנים ואדריכלות
603 צפיות
חיה מושקא
מילגה להנדסאית אדריכלות חרדית
564 צפיות
מירי
מלגה ללימודי תעודה באדריכלות ועיצוב פנים
644 צפיות
רעות כהן
מלגה לתואר ראשון באדריכלות
671 צפיות
אדריכל יונתן טל
מלגה לאדריכל ללימודי תואר שני בתחום
623 צפיות
אליה
מלגה לאדריכלות ועיצוב פנים או עיצוב גרפי
1285 צפיות
ויקטוריה טייב
מלגה ללימודים באריאל במסלול אדריכלות
629 צפיות
פוגל לידר
מילגה ללימודי אדריכלות בויצו חיפה
752 צפיות
שפרה ונונו
מלגה להנדסאי אדריכלות
738 צפיות
רחל
מלגה להנדסאי אדריכלות והוראה
652 צפיות
רות
מלגה ללימודי הנדסאי אדריכלות
1020 צפיות
עביר אל קאדמאני - מגדל שמס רמה"ג
מלגה להנדסאים לאמהות חד הוריות
1066 צפיות
שי-לי אברהם
מלגה לאם לומדת - הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
1217 צפיות
לאה גראטש
מלגה ללימודי הסבה - אדריכלות ועיצוב פנים
1120 צפיות
רנדה
עזרה במלגה - לימודי הנדסאי אדריכלות
1347 צפיות
שוש דוד
מלגה עבור קורס ניהול פרויקטים בבניה
1430 צפיות
מוסדות לימוד מלגות לאדריכלות
שאלות הגולשים בנושא
מלגות טלדור משרד החינוך
מלגות על רקע מצב סוציו אקונומי נמוך
מלגות ללימודי הסבת אקדמאים לסיעוד
מלגות לתואר ראשון - הרצוג ונוות ישראל
מלגות לאמהות חד הוריות ללא התנדבות
מלגות לאברכים במשרד החינוך
פתיחת מלגות לשנת לימודים תשע"ה