קורס ניהול רשתות CCNA במכללה האזורית צפת

קורס ניהול רשתות CCNA במכללה האזורית צפת

קורס ניהול רשתות תקשורת CCNA במכללה האזורית צפת - היחידה ללימודי תעודה


תקשורת בכל רחבי התעשייה


אחד האלמנטים המהותיים בפעילות התעשייה הוא העברת הנתונים העסקיים והפיננסיים. מתקשורת סלולרית, דרך תקשורת לוויינית ועד לתקשורת בקווי הטלפון, טכנולוגיות התקשורת מאפשרות להעביר מידע במהירות וביעילות ממקום אחד לאחר. כדי לעמוד בקצב המהיר ובכמויות המידע האדירות, ארגונים עושים שימוש ברשתות תקשורת ארגונית, שנועדו לעמוד בעומד המידע הרב. רשתות אלה הולכות ומשתכללות כל העת במטרה לספק מענה יעיל לצורכים של ארגונים וחברות.


חברת "סיסקו", שנוסדה בשנות השמונים בקליפורניה שבארצות הברית, מציעה מגוון של פתרונות ניתוב ותקשורת נתונים לתעשייה ולמגזר העסקי. היום חברה זו מהווה אחת החברות הגדולות בעולם בתחום התקשורת והציוד והטכנולוגיות שלה משולבות כמעט בכל חברת הייטק, משרד או ארגון תעשייתי.


חברה זו מציעה מספר הסמכות לאנשי מקצוע, אחת מהן היא הכשרת CCNA, או Cisco Certified Network Associate. זוהי הסמכה בין לאומית חשובה בתחום טכנולוגיות המידע, או ה - IT, אשר מעידה על הכישורים של טכנאי הרשתות ועל ההבנה שלהם בתחום התקשורת. מי שמחזיקים בהסמכה זו פותחים דלת למגוון של אפשרויות תעסוקה בשוק, שבו קיימת היום דרישה מרובה לתחזוקה של רשתות קיימות ולהתקנתן של רשתות חדשות.


במכללה האזורית צפת ניתן ללמוד בקורס ניהול רשתות תקשורת CCNA במסגרת היחידה ללימודי תעודה. מסלול זה מעניק ידע וכלים להשתלבות בענף מבוקש בתחום המחשבים והמשתתפים בו מקבלים הכנה ממוקדת לקראת בחינת ההסמכה הבין לאומית של חברת סיסקו, תוך שהם צוברים ניסיון פרקטי בענף הרשתות, שיכול לסייע להם עם צאתם אל התעשייה לאחר תום ההכשרה.


תכנית הלימודים


קורס זה מכין את המשתתפים בו לקראת מבחני ההסמכה הבין לאומיים של חברת סיסקו ומציע להם ידע וכלים רבים בתחום תקשורת הנתונים. המשתתפים בתכנית לומדים על תהליכי ההתקנה, התחזוקה וההגדרה של רשתות מסוגים שונים אשר מקובלות בתעשיית ההייטק היום. כמו כן, הם לומדים כיצד להתמודד באופן מהיר ויעיל עם תקלות בנתבים, במיתוג וברשתות. נוסף על כך, התכנית כוללת היכרות עם שלל סוגי פרוטוקולי IP ועם אופן הפעולה של סוגי הרשתות, כדי לקבל הבנה מעמיקה של התהליכים המקצועיים שנדרשים מטכנאי רשתות מחשבים.


מתכונת הלימוד


מסלול זה נפרש על פני פרק זמן שבין 8 - 9 חודשים. הוא כולל כ - 280 שעות לימוד ומחולק ל - 56 מפגשים. שיעורים מתקיימים ביומיים במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. התכנית כוללת שיעורים עיוניים לצד תרגולים מעשיים שדרכם המשתתפים בקורס יכולים להכיר מקרוב את טכנולוגיות התקשורת ולהתנסות בפועל בהתקנתן ובתפעולן.


על מוסד הלימוד


המכללה האזורית צפת מפעילה מגוון רחב של מסלולי לימוד שמטרתם להכשיר את בוגריהם להשתלבות שתפקידים מבוקשים בשוק העבודה. המכללה פועלת זה למעלה מ - 30 שנה ובמשך שנות פעילותה הכשירה אלפי בוגרים לתפקידי מפתח בענפי המשק השונים. במכללה אפשר למצוא בית ספר ללימודי הנדסאים, שבו מתקיימות תכניות המוכרות על ידי מה"ט בתחומים טכנולוגיים שונים. כמו כן, המכללה מציעה קורסים ולימודי תעודה מגוונים במסגרת היחידה ללימודי תעודה, הקורסים הללו נערכים בענפים כגון ניהול, טכנאות, גישור, גרפיקה, רכב וחשבונאות. בין הקורסים אפשר למצוא קורס הכשרת טכנאי מחשבים, קורס נהגי רכב ציבורי, קורס גישור, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס חשבי שכר.


חלק מן הקורסים מכינים את התלמידים לקראת קבלת תעודת הסמכה ממשלתית מטעם גופים מוכרים שונים. תלמידי המכללה זוכים ליחס אישי ולסיוע מצד סגל המכללה, שכולל מומחים ואנשי מקצוע מן התעשייה והאקדמיה, שמעבירים מניסיונם הרב אל התלמידים במהלך הקורסים. נוסף על כך, במכללה ניתן ללמוד במרכז הידרותרפיה וכן במרכז ללימודי אמנויות בשם "בית היוצר".


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים שמחזיקים בידע ברמה טובה באנגלית טכנית. המועמדים נדרשים להיכרות טובה עם האינטרנט ועולם המחשבים. מתקיים גם ראיון קבלה אישי. לקבלת המידע המדויק לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הקורס זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המכללה האזורית צפת. בוגרים שעוברים את הבחינה החיצונית שעורכת חברת CISCO, זכאים לקבל גם תעודת הסמכה רשמית בין לאומית מטעם חברה זו.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת