תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול תעשייתי במכללת שנקר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שנקר - תואר שני בהנדסת תעו"נ וניהול תעשייתי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בניהול תעשייתי M.Sc. במכללת שנקר


מובילים את הסקטור הקמעונאי


שינויים רבים התרחשו במגזר הקמעונאי בעשורים האחרונים. צרכנים מגלים נאמנות פחותה למותגים ולמוצרים קבועים, השיקולים המשפיעים על חווית הקנייה השתנו באופן משמעותי וכניסתו של המסחר האלקטרוני לעולם העסקי הביאה אף היא להגדרה מחדש של עצם מושג הקמעונאות. כדי לזכות ליתרון מול מתחרים ולהוביל את העסק לרווחיות, על המנהלים להבין במגוון רחב של תחומים, משיווק ופיננסים ועד טכנולוגיה ופסיכולוגיית קנייה. גם מהנדסי תעשייה וניהול לוקחים חלק חשוב בעיצוב חווית הקנייה והמכירה בעולם הקמעונאי, כשהם יכולים לנתח את האופן בו מתקבלות החלטות ולעצב פתרונות טכנולוגיים והנדסיים שיכולים לסייע להגדלת הרווחיות של חנויות ורשתות.


במכללת שנקר ניתן ללומד בתכנית לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול תעשייתי. זהו אחד ממסלולי ההתמחות שבהם יכולים לבחור הסטודנטים לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול במכללה. התכנית מותאמת לדרישות מתקדמות של המשק הישראלי והיא שואפת להתאים לצורכים עתידיים של חברות ישראליות, כדי לקדם את ענפי ההנדסה, הניהול התעשייתי והניהול הקמעונאי. בוגרי התכנית יכולים להשתמש בכלים שנרכשים במהלכה כדי להתקדם בסולם הארגוני בתחומי הקמעונאות, הלוגיסטיקה, השיווק והייצור, כמו כן באפשרותם לפתח עסקים משלהם בתחום הקמעונאות או להשתלב בתפקידי ייעוץ לחברות הנדסיות ולמפעלים.

 


תכנית הלימודים


מסלול ההתמחות בתואר השני בהנדסת תעשייה וניהול שם לו למטרה להקנות כלים לניהול של מפעלים בינוניים וקטנים ולהובלת מערך הלוגיסטיקה והקמעונאות של מערכות אלה. הסטודנטים מתמקדים בתחום ניהול הקמעונאות - Retail Management ובמהלכו לומדים על היבטים הנדסיים, עסקיים וחברתיים שנוגעים לסקטור הצרכנות ולרשתות השיווק. בין היתר, הם דנים בשיטות אספקה ותמחור, בסוגיות חוקיות ואתיות ובנושאים כקניין רוחני. הם גם מתוודעים לטכנולוגיות חדשניות בתחום ולמערכות ניהול מידע שיכולות לסייע לייעול המערכות הקמעונאיות ולמתן מענה איכותי יותר לדרישות הלקוחות.


מתכונת הלימוד


התואר השני במסלול זה מתקיים במתכונת דו שנתית, השיעורים מרוכזים ביום יחיד בשבוע, לעיתים מתקיימים שיעורים גם בימי שישי. במהלך התכנית, משתתפים בקורסי חובה ובחירה של המסלול ובקורסי ייעודיים של ההתמחות בניהול תעשייתי. התכנית גם משלבת סדנאות ותרגילים מעשיים. נוסף על כך, הסטודנטים כותבים עבודת גמר שאינה מחקרית בה הם מנתחים בעיות מעשיות מן התעשייה ומנסי למצוא להן פתרונות מתקדמים וחדשניים.

 


נושאי הלימוד


בתכנית נלמדים מגוון של נושאים וביניהם גם:

 

 • שיטות תמחור מתקדמות
 • הנדסת איכות
 • פיתוח חדשנות טכנולוגית
 • דיני ויחסי עבודה
 • יסודות קניין רוחני
 • אסטרטגיה ושיווק תעשייתי
 • ניהול ידע בתעשייה
 • שרשרת האספקה בקמעונאות
 • ניתוח מאפייני לקוחות
 • מימון ובקרה בארגונים תעשייתיים
 • תכנון מערכים קמעונאיים    
 • טכנולוגיות מידע ויישומים ארגוניים    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש תכנית התואר השני עומד חוקר בעל תואר פרופסור, שהוא מומחה לגישות מתקדמות בניהול ולמערכות מוצר ושירות. מחקריו מתמקדים במודלים של בשלות לתהליכי שירות ולתהליכים עסקיים וביישום של מערכות טכנולוגיות לניהול תהליכים עסקיים. לעורך השנים פרסם ספרים רבים ועשרות מאמרים בתחומים אלה.


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בהנדסת תעשייה וניהול של מכללת שנקר, הסטודנטים יכולים גם לבחור בהתמחות ניהול התפעול, אשר מעניקה כלים לניהול של מערכים תפעוליים ותכנון של מערכי ייצור. במסגרת הפקולטה להנדסה של המכללה, ניתן ללמוד גם לתואר שני בהנדסת פלסטיקה ופולימרים. כמו כן, עורכת המכללה מסלולים לתואר שני בעיצוב פנים מבנה וסביבה ותואר שני בעיצוב.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 85. בוגרי לימודי הנדסת תעשייה וניהול מתקבלים ללא צורך בביצוע של השלמות, עם זאת בוגרי תחומי לימוד אחרים נדרשים לבצע השלמות לפי שיקולי מוסד הלימוד. במכללה מקבלים בוגרי לימודי הנדסה בדיסציפלינות נוספות, לימודי מדעים מדויקים ולימודי מדעי ההתנהגות ותחומים עיצוביים.


מסלול ההתמחות בניהול תעשייתי מתאים במיוחד למהנדסי תעשייה וניהול מנוסים וכן לבוגרי לימודי מנהלי עסקים, לימודי מדעי החיים ולימודי מדעי החברה, אשר מועסקים בתפקידים בכירים בענפי הצרכנות, ברשתות שיווק, בחברות ייעוץ לארגוני תעשייה ובגופים קמעונאיים. הוא מיועד להן למנהלים מנוסים והן למי שמתעתדים להתקדם לתפקידי ניהול ולמעוניינים להקים עסקים בתחום.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם במסגרת התכנית זכאים לקבל בסיומה תואר שני מוסמך במדעים בהנדסת תעשייה וניהול M.Sc. שמוענק על ידי מכללת שנקר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר | שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

עוד מסלולי לימוד - שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב

כלים שיעזרו לך לבחור