קורס מזכירה רפואית במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר
קורס מזכירה רפואית במכללה האזורית צפת

קורס מזכירות רפואית במכללה האזורית צפת - לימודי חוץ

  

תחום המזכירות הרפואית נוצר מתוך צורך מערכתי של מערכות הבריאות באנשי מקצוע שביכולתם להעניק מענה מקצועי, יעיל ורגיש לאנשי הצוות הרפואי, למטופלים ולמשפחות שלהם. העוסקים בתחום מייעלים את המערכת ומשפרים את התהליכים הכרוכים במתן טיפול רופאי במרפאות, בבתי החולים ובקופות החולים. יש להם את הידע ואת הכלים לתת מענה לשאלות, לקבוע תורים, לסייע במילוי הטפסים ולעזור בהתמצאות בסבך הפרוצדורות שאיתם חולים והמשפחות שלהם נאלצים להתמודד.

 

המזכירים הרפואיים נדרשים ליכולות גבוהות במתן שירות למטופלים מחד גיסא, ומאידך גיסא עליהם להיות בקיאים במושגים ובמונחים הרפואיים כדי שיוכלו לתת את המידע הנכון וההולם על סוגי הבדיקות, על טיפול במחלות ועל הליכי הפנייה למרפאות המומחים.

 

תכנית הלימודים

 

קורס מזכירות רפואית במכללה האזורית צפת מכשיר את הסטודנטים על העבודה השוטפת הנעשית במרכזים הרפואיים ומקנה להם את הכלים ואת הטכניקות לניהול משרד בצורה מקצועית המשרתת את ציבור המטופלים במסירות וביעילות. הקורס משלב הן את תחום המזכירות באופן כללי והן את ההתמחות בעולם המזכירות הרפואית. הסטודנטים לומדים את המונחים ואת המושגים הרפואיים והמדעיים ההכרחיים להבנת מסמכים רפואיים ומהלכי טיפול.

 

תכנית הלימודים מחולקת לארבע חטיבות עיקריות: שיעורי תשתית על ענף הרפואה, שיעורי ליבה על עבודת המזכירות הרפואית, מקצועות תומכי רופאה וכישורי מציאת עבודה. הקורס מכין את הסטודנטים לבחינות החיצוניות של משרד הכלכלה והתעשייה אשר מקנות את ההסמכה המקצועית לעבודה בתחום.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא כ - 340 שעות לימוד, הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע. מתכונת הלימוד כוללת שיעורים עיוניים, שיעורים מעשיים, התנסות בהפעלת מחשב ובתוכנה לעיבוד תמלילים והכשרה מעשית בבתי חולים. כמו כן, מתקיים סטאז' שהיקפו כ - 60 שעות.

 

 

נושאי לימוד

 

 • בדיקות, מעבדות ומכונים
 • גורמי מחלות
 • פרמקולוגיה וטוקסיקולוגיה
 • מונחים רפואיים
 • ניתוחים ופעולות כירורגיות
 • חישובים ועיבוד מידע
 • מיומנויות עבודת המזכירות
 • משרד רפואי ממוחשב
 • אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה
 • סודיות ואתיקה מקצועית    
 • ניהול וארגון במערכת הבריאות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האזורית צפת היא מוסד לימוד והכשרה למגוון תחומים ומקצועות. המכללה בנויה מכמה בתי ספר, ובהם בית הספר להנדסאים, בית הספר לאמנות והיחידה ללימודי חוץ. ביחידה ללימודי חוץ ניתן ללמוד בהכשרות מקצועיות ותכניות להעשרה ולרכישת מקצוע מעשי. בין הקורסים של היחידה אפשר ללמוד קורס יועצי משכנתאות, קורס מטפלות סוג 1, קורס תפירה וקורס גרפיקה ממוחשבת לדפוס.

 

תנאי קבלה

 

קורס מזכירות רפואית מיועד לכל מי שמעוניין לקבל הכשרה בתחום ולאנשי אשר עוסקים במקצוע שברצונם לקבל תעודה מקצועית. הקבלה לקורס מותנית בתעודת גמר של בית ספר תיכון המעידה על 12 שנות לימוד.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס אשר נוכחים ב - 80% מהמפגשים, מסיימים את ההכשרה המעשית ועוברים את הבחינות החיצוניות והפנימיות מקבלים תעודת מזכירות רפואית מטעם היחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת ותעודת סיווג במזכירות רפואית מטעם משרד הכלכלה והתעשייה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הקורס משתלבים במערך האדמיניסטרטיבי מחלקות בתי חולים ומרכזים רפואיים, במרפאות פרטיות ובמרפאות של קופות החולים, במעבדות ובמכוני מחקר.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת