רוצה פרטים על לימודי הנדסה כימית וסביבה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת כימיה בהתמחות סביבה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסה כימית וסביבה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסה כימית עם התמחות אנרגיה ואיכות סביבה


מהנדסים למען הכדור


התעשייה לעולם לא מפסיקה להתפתח, תהליכי הייצור והמחקר הרבים דורשים כלים טכניים, פיזיקליים וגם כימיים כדי לפתח תרופות, מוצרי מזון, טכנולוגיות מים ומוצרים נוספים. ענפי הייצור צריכים להיות יעילים וחדשניים, אך לעיתים הקדמה הזו באה על חשבון הסביבה. צריכת האנרגיה שרק הולכת וגדלה משנה לשנה, לצד חומרים שעלולים לגרום לזיהומים, יוצרים פגיעה חסרת תקדים בכדור הארץ.


כדי להתמודד עם המצב, המהנדסים חייבים למצוא פתרונות טכנולוגיים וליצור איזון בין טכנולוגיה לסביבה. למהנדסים הכימיים יש תפקיד חשוב בהתמודדות עם האתגרים הללו, הם מחזיקים בכלים מעולמות ההנדסה, הכימיה, הביולוגיה והאקולוגיה ויכולים לתכנן ולפתח את מערכות הבקרה והייצור החדשות.


במסגרת לימודי הנדסת כימיה מציעים חלק ממוסדות הלימוד תכנית לימודי הנדסת כימיה בהתמחות סביבה ואנרגיה. בוגרי המסלול יכולים להשתלב בשלל תעשיות הנדסיות בישראל. הם יכולים ליישם את הכלים הנלמדים כדי לפתור בעיות סביבתיות, למנוע זיהומים ומפגעי טבע וגם לפתח מקורות אנרגיה חדשים וירוקים יותר לשימוש.


למי מיועדים הלימודים


מגמת ההתמחות מתאימה לסטודנטים להנדסה כימית שהם בעלי זיקה סביבתית ואקולוגית, שברצונם להוביל את מגמת שימור איכות הסביבה דרך הטכנולוגיה. התכנית מיועדת למי שרואים את עצמם בקריירות בתעשיות האנרגיה, הגז, המחצבים, הפטרוכימיה והביוטכנולוגיה ורוצים לסייע לקדם ולייעל את פעולתן.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במגמה זו לומדים כיצד אפשר לנצל את הכלים של ההנדסה הכימית כדי לשמור על איכות הסביבה. הם מתוודעים לטכנולוגיות למניעה של זיהומים באוויר, בקרקע ובמקורות המים ומכירים שיטות לטיפול במי שופכין ולהתפלה של מי הים. נוסף על כך, הם דנים בדרכים לייעול אנרגטי של התעשייה, למשל דרך שימוש במקורות אנרגיה ירוקים ומתחדשים, כאנרגיה סולרית או אנרגיית רוח. כך הם לומדים לפתח תהליכי ייצור ופיתוח שמתחשבים בצורכי הסביבה וממזערים את הפגיעות בה.


מתכונת הלימוד


ברוב המוסדות, הסטודנטים יכולים לבחור במגמת ההתמחות בסביבה בסיום השנה השנייה ללימודי ההנדסה הכימית, שנמשכים כארבע שנים. הם לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה, בסמינריונים ובעבודה מעשית במעבדות שונות. לקראת סיום הלימודים הם צריכים לבצע פרויקט מעשי מסכם בו הם מיישמים את העקרונות שנלמדים במסגרת ארגונים בתעשייה ובליווי של מהנדסים.

 


נושאי הלימוד

 

 • ניתוח ותכנון ריאקטורים
 • תכנון מפעלים
 • מערכות סביבתיות EMS
 • הנדסת פולימרים
 • חדשנות בהנדסה ובמדעים
 • בטיחות וסיכון סביבתי
 • איסוף שפכים ואספקת המים
 • אבטחת איכות הסביבה
 • בקרת תהליכים וסטטיסטיקה
 • מקורות אנרגיה חליפית
 • זיהום אוויר ובעיות סביבתיות
 • משק האנרגיה הישראלי    
 • המרת אנרגיה אלקטרו כימית    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים, המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. הרף הנדרש משתנה בין המוסדות והוא נע בדרך כלל בין ממוצע 70 - 85 בבגרויות ופסיכומטרי שבין 550 - 560 לפחות. יש מוסדות ששמים דגש על ציון הפסיכומטרי הכמותי, בעוד אחרים מחשבים ציון סכם הנדסי לפי נוסחאות פנימיות.


מועמדים שיש ברשותם ממוצע בגרויות גבוה במיוחד יכולים להתקבל גם בלי פסיכומטרי בחלק מהמקרים. כל המועמדים צריכים להציג ציון בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות וכן ציון בבגרויות נוספות בתחומים ריאליים כמו בגרות בפיזיקה, בגרות בכימיה או בגרות במדעי המחשב. מי שלא מחזיקים בידע הנדרש במתמטיקה ובפיזיקה צריכים להשתתף ברוב המקרים במכינות או קורסי הכנה.


תעודה


בוגרי התכנית שעומדים בכל הדרישות מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת כימיה מטעם מוסד הלימוד והם רשאים להירשם בפנקס המהנדסים. יש לציין שלא בכל מוסדות הלימוד מציינים את מגמת ההתמחות בסביבה על גבי התואר, ובחלקם היא מצוינת על גבי אישור נפרד בלבד.


מוסדות

 

 

 • SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון (אשדוד ובאר שבע): במכללה מציעים עוד מספר התמחויות לסטודנטים להנדסה כימית, כגון לימודי הנדסה כימית בהתמחות ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסה כימית בהתמחות תעשייה תהליכית ולימודי הנדסה כימית בהתמחות טכנולוגיות מים. כמו כן, במכללה מתקיימים שלל מסלולים ללימודי הנדסה בהם לימודי הנדסת בניין, לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי הנדסת תעשייה וניהול.

 

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): האוניברסיטה מפעילה עוד מגמת התמחות מלבד המגמה לסביבה ואנרגיה, והיא לימודי הנדסת כימיה בהתמחות תהליכים וחומרים. בפקולטה להנדסה אפשר למצוא מבחר תכניות לימוד, בהן לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת חומרים, לימודי הנדסת חשמל ומחשבים ולימודי הנדסת מערכות מידע.

 

 

 • מכללת שנקר (רמת גן): המכללה מציעה מסלול התמחות נוסף, לימודי הנדסה כימית בהתמחות יישומים רפואיים. נוסף על כך, מתקיימות תכניות רבות ללימודי הנדסה, כגון לימודי הנדסת פלסטיקה, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי הנדסת תעשייה וניהול. הבוגרים יכולים גם להמשיך לתואר שני בהנדסה.

 

 

 • הטכניון (חיפה): מלבד המגמה לטכנולוגיות סביבתיות, הטכניון מציע גם לימודי הנדסה כימית בהתמחות חומרים, לימודי הנדסה כימית בהתמחות תהליכים ביוכימיים ולימודי הנדסה כימית בהתמחות כמותית. כמו כן מתקיים בפקולטה מסלול לימודי הנדסה ביוכימית, שמשותף עם הפקולטה לביולוגיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסה כימית וסביבה?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסה כימית וסביבה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי הנדסה כימית וסביבה