רוצה פרטים על קורס אבני מרפא?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אבני מרפא

רוצה לדעת על קורס אבני מרפא? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אבני מרפא

 

על כוחן של אבנים, ועל חשיבותה של אמונה

 

תחום הרפואה המשלימה הצמיח שורשים בעולם המערבי ובארץ בפרט ועם זאת, חלקנו לעתים מהססים לפנות אליו. אחד הטיעונים העולים כנגד הרפואה ההוליסטית הוא כי היא מספקת פתרון מורכב לבעיות פשוטות; מרתק לראות כי דווקא תחומים בתוך עולם הרפואה האלטרנטיבית כמו טיפול באבני מרפא, מספקים פתרון פשוט לבעיות מורכבות. כאב ראש כרוני או כאבי גב אמנם אינם מהבעיות המורכבות ביותר של החיים, אך הן בהחלט בעיות המשבשות את התפקוד היומיומי שלנו ומשפיעות במידה ניכרת על מצב הרוח. הטיפולים באמצעות אבני המרפא מתייחדים בכך שהמטפל אינו חייב להיות בעל אישיות כריזמטית או בעל כושר הדרכה, במידה שבה עליו להכיר את תכונותיהן של אבני המרפא ולדעת לעשות בהן שימוש מיטבי – ולשם כך – הוא חייב להאמין בכוחן של האבנים.

 

אבני המרפא הן מינרלים שהתגבשו במשך מיליוני שנים בתהליכים גיאולוגיים בקליפת כדור הארץ. בדתות רבות משתמשים בהן לצורכי הגנה וריפוי. גם בתנ"ך ובתלמוד מוזכרות אבני המרפא מספר פעמים, למשל בגן העדן או בחושן של הכהן הגדול. ישנם סוגים רבים של אבני מרפא ושיטת הריפוי בהם נשענת על התפישה הרווחת ברפואה המשלימה – כי בכל גוף קיימת אנרגיית החיים. אנרגיה זו זורמת בגוף האדם. כאשר היא נחסמת מסיבה כלשהי, מופר האיזון האנרגטי, והפרה זו עלולה לפתח מחלה בגוף. שיטות רבות ברפואות העתיקות פועלות לשיפור זרימת אנרגיה זו ולהגברתה בגוף, כמו למשל טיפול בצמחי מרפא – התורם לשיפור האנרגטי בגוף, דיקור סיני – שנועד לשחרר את החסימות האנרגטיות וכמובן, גם הטיפול באבני המרפא.

 

טיפול זה, ממש כמו הדיקור הסיני, מטרתו לשחרר חסימות, אך במקום מחטים עושים זאת באמצעות הנחת אבנים על נקודות מסוימות בגוף. שיטה זו מתבססת על האמונה כי בחירת האבנים איננה מקרית והיא נעשית על סמך תכונות הריפוי של האבנים ובעיקר – על סמך האנרגיה המועברת מן האבן אל האדם המחזיק אותה. כך, כל אחד בעצם יימשך אנרגטית-אינטואיטיבית, לאבן אחרת. האבן שאותה בחר האדם היא האבן המתאימה לו ביותר, באותו זמן נתון. אבני המרפא נבדלות זו מזו בצבע, בצורה, במגע וביכולתן האנרגטית.

 

על הלימודים

 

ניתן ללמוד תחום זה במסגרת פרטית או במספר מוסדות לימוד בארץ. בבסיס שיטה זו עומדת ההנחה כי האנרגיות מועברות מהמטפל אל המטופל וכי לכל אבן יש יכולת ריפוי ייחודית משלה. שיטת הטיפול באמצעות אבני המרפא (קריסטלים) נחשבת לשיטה שעדיין לא הוכרה על ידי אנשי הרפואה המערבית. לכן, מומלץ לבחור במוסד לימודים או במורה פרטי בעלי מוניטין וניסיון, וכן מומלץ לשוחח עם בוגרי קורס אבני מרפא במקום שבו בחרתם ללמוד ולהתרשם מהחוויה האישית שלהם.

 

כדי ללמוד תחום רוחני כטיפול באבני מרפא, להתחבר אליו ולהצליח בו, הדרישות הן שהתלמיד יראה ברפואה ההוליסטית כלי לטיפול בבעיות שונות ויאמין בכוחן המרפא של האבנים השונות. מלבד קורסים שבהם טיפול באבני מרפא הוא חלק ממסלול לימודים הוליסטי שלם, לימודי השיטה במסגרת פרטנית פתוחים לכולם.

 

קורס להכשרת מטפלים באבני מרפא מעניק למשתתפים את הידע הדרוש לטיפול באבני המרפא תוך היכרות עם סגולותיהן הרפואיות. במהלכו לומדים המשתתפים על מרכזי האנרגיה הראשיים בגוף (הצ'אקרות), על מצבי עודף וחוסר של המרכזים ועל הדילמות והקונפליקטים של כל מרכז. בנוסף לכך, לומדים את הדרכים לאזן את הגוף באמצעות אבני המרפא השונות. תכניות הלימוד כוללות בדרך כלל לימוד עיוני ומעשי ותרגול מדיטציות בשימוש באבני המרפא.

 

נושאי הלימוד

 

מבין נושאי הלימוד בקורסים אלה:

 

 • הכנת תמציות גבישים לשתייה
 • אבחון באמצעות אבני המרפא
 • השפעת האבנים על החיים ועל הגוף
 • שימוש באבנים במהלך הטיפול
 • דרכים לבניית מערכי טיפול שונים באמצעות האבנים
 • הפעילות האנרגטית של אבני המרפא
 • היכרות עם הסוגים השונים של אבני המרפא
 • תרומתן לחיינו ולאיזון מרכזי האנרגיה
 • תרומתן של האבנים להעצמה אישית ולטיפול בבעיות נפוצות
 • ועוד

 

הקורסים שאינם חלק ממערך לימודים כולל פתוחים לקהל הרחב ואין כל תנאי קבלה או צורך בניסיון קודם. כל מי שמאמין באבני מרפא מוזמן להירשם אליהם וללמוד תחום חדש ומרתק. הקורס מתאים גם לאנשי מקצוע מעולם הרפואה המשלימה – הילרים, רפלקסולוגים ומטפלים בשיטות משלימות נוספות. מרבית הקורסים בתחום זה אורכים בין מספר שבועות לחודשים, בהתאם להיקף החומר הנלמד, ובחלק מהם מוענקת תעודת סיום קורס. רוב הבוגרים פונים לעסוק בטיפול אבני מרפא באופן פרטי וחלקם משתלבים במכוני הטיפול ההוליסטי השונים ובמרפאות לרפואה משלימה.

 

מקומות לימוד אפשריים

 

ניתן ללמוד באופן פרטי אצל אנשים העוסקים בתחום וכמובן, במכללות השונות לרפואה משלימה ברחבי הארץ, כדוגמת:

 

 • מכללת רידמן – מציעה היכרות עם הטיפול באמצעות אבני מרפא כחלק מקורס ארומתרפיה מתקדם. הקורס מיועד לארומתרפיסטים המעוניינים לשדרג ידיעותיהם בתחום ולהשתמש בארומתרפיה ככלי טיפולי הוליסטי. תכנית הלימודים היא ארומתרפית בעיקרה ולכן רוב הקורס יעסוק בעבודה עם שמנים, בהיכרות עם הצ'אקרות, במדיטציות ועוד. חלק ממנו מוקדש לטיפול באבני המרפא. הקורס בהיקף של 40 שעות לימוד, ולמכללה סניפים ברחבי הארץ.

 

 • המרכז להעצמה ופיתוח אישי – מציע לכם ריפוי שמאני באמצעות אבני קריסטל לטיפול בכאבים פיזיים ובחוסר איזון נפשי. הקורס פתוח לכולם ומתקיים ברמת-גן.

 

 • מורים פרטיים – ישנם מורים פרטיים המתמחים בשיטות טיפול משלימות כגון רפלקסולוגיה, ומציעים סדנאות בתכניות של 1-4 חודשים לרוב, בהיקף של כ-40-30 שעות לימוד בסך הכול. חשוב לציין כי לרוב סדנאות אלו מיועדות לקהל הרחב; כל מי שמתחבר לתחום ההוליסטי ומתעניין בכוחן של אבני המרפא, או מי שסובל מבעיות כרוניות כמו כאבי ראש וגב, או קשיי עיכול ונשימה ומאמין בפתרונות הרפואה האלטרנטיבית.

 

מחירי הקורסים משתנים ממורה למורה, ובהערכה גסה הם נעים בין 2,000-1,400 ₪. הקורסים מועברים לרוב על ידי בוגרי בתי הספר והמכללות השונות לרפואה האלטרנטיבית. מורה פרטי טוב לטיפול באבני מרפא הוא בדרך כלל מטפל בכיר המתמחה בתחום אחד או יותר ברפואה האלטרנטיבית (כמו למשל רפלקסולוג). מומלץ להתעניין בניסיונו המקצועי של המורה ובתחום ההתמחות שלו, נתונים אלו ייקבעו במידה רבה את אופי הלימודים.

 

לסיכום

 

קיימים מסלולים רבים ללימודי שיטות מרפא באמצעות אבנים, במסגרת המוסדות השונים ועל ידי מורים פרטיים, המתמחים בשיטות טיפול הוליסטיות שונות, ולרוב משלבים אותן עם טיפול באבנים; במיוחד בשל כך רצוי לבחור את הקורס שלכם בקפידה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס אבני מרפא?

רוצה לדעת יותר על קורס אבני מרפא?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור