רוצה פרטים על פסיכומטרי ברוסית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לפסיכומטרי ברוסית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכומטרי ברוסית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הכנה לפסיכומטרי ברוסית

במדינת ישראל חיים כיום למעלה ממיליון עולים חדשים דוברי רוסית. על כן, מאפשר המרכז הארצי לבחינות והערכה להיבחן בבחינה הפסיכומטרית גם בשפה הרוסית, וזאת בנוסף למספר שפות נוספות כמו ספרדית, צרפתית, ערבית ועוד. עם זאת חשוב להדגיש כי בניגוד לבחינה הנערכת בשפה העברית, המבחן ברוסית מתקיים רק פעם אחת בשנה, ורק במקומות מסוימים בארץ. מבחינת רמת הבחינה עצמה, אין כל הבדל. 

 

המבחן הפסיכומטרי בשפה הרוסית, כמו כל מבחן פסיכומטרי, מהווה מרכיב חשוב מאוד בתהליך הקבלה לאוניברסיטאות ולמכללות. במוסדות לימוד רבים, לבחינה הפסיכומטרית זו יש משקל של 50 אחוזים, ולכן כל כך הרבה אנשים לוקחים חלק בקורסי ההכנה לבחינה. נתונים מראים כי השתתפות בקורס הכנה למבחן הפסיכומטרי, מעלה את הסיכוי להשיג ציונים טובים ביותר במבחן בשיעור ניכר. 

המבנה של הבחינה הפסיכומטרית הוא זהה גם כאשר נבחנים ברוסית. המדובר ב - 8 פרקים, בתחום המילולי (בשפה הרוסית), בתחום החשיבה הכמותית, ובאנגלית. ציון הבחינה נע בין 200 ל - 800, כאשר ככל שהציון גבוה יותר, כך הסיכוי שלכם להתקבל לתחום הלימוד בו בחרתם עולה (במיוחד במקצועות המבוקשים). על אף שמבנה המבחן זהה לבחינה "הרגילה", בחינה פסיכומטרית בשפות זרות בסופו של דבר ארוכה מעט יותר מהבחינה בעברית, שכן אנשים הנבחנים בשפה שאינה עברית, ואין להם בגרות ישראלית במקצועות העברית, נדרשים לעבור גם מבחן ידע בעברית (מבחן יעל).

 

תכני הלימוד בקורס

 

קורסי הכנה למבחן הפסיכומטרי מורכבים מלמידה של כל שלושת הנושאים המופיעים במבחן:

 

  • חשיבה כמותית: כולל פתרון תרגילים, פתרון בעיות מילוליות וניתוח גרפים. השאלות בחלק זה בוחנות ידע באלגברה ובגאומטריה, בעיות תנועה, אחוזים והספק.

 

  • אנגלית: השלמת משפטים, ניסוח משפטים מחדש וקטעי הבנת הנקרא. השאלות בפרק האנגלית בוחנות בעיקר אוצר מילים והבנה של טקסט.

 

  • חשיבה מילולית : אוצר מילים, אנלוגיות, השלמת משפטים, חידות הגיון והבנת הנקרא. חלק זה בוחן אוצר מילים ברוסית ואינו כולל מילים או ביטויי בעברית. בנוסף במתכונת הבחינה החדשה מתווספת לחלק זה גם מטלה של כתיבת חיבור.
     

מוסדות לימוד

 

בין בתי הספר העוסקים בהכנה לבחינה הפסיכומטרית, בהם ניתן לעשות קורס לקראת הבחינה הפסיכומטרית ברוסית הם - או קיי פסיכומטרי, קידום ועוד. רוב הקורסים נמשכים 3-4 חודשים והם מסתיימים בסמוך למועד הבחינה (כמה ימים עד שבוע לפני הבחינה).

 

  • קידום (פרישה ארצית): רשת קידום מפעילה קורס פסיכומטרי בשפה הרוסית, שכולל מגוון של חומרי למידה ועזרים באופן שמותאם לניגשים לבחינה ברוסית. הקורסים נפתחים מספר פעמים בשנה בהתאם למועדי הפסיכומטרי.

 

 

  • אוקיי - הכנה לבחינות (תל אביב וחיפה): בית הספר אוקיי - הכנה לבחינות עורך קורס בשפה הרוסית, המשתתפים יכולים לבחור בקורס מורחב שמתחיל שישה חודשים לפני מועד הבחינה, או בקורס שמתחיל שלושה חודשים לפני המבחן.
     

 

לקראת סיום הקורס נערכים "מרתונים" בהם התלמידים פותרים בחינות ישנות. המורים בקורסים הללו הם דוברי רוסית (שפת אם) וניתן להיבחן בישראל רק במועד יולי (ולא בחמישה מועדים כמו בבחינה בעברית) במקומות שונים בארץ (מומלץ מאוד לברר לפני הבחינה היכן בדיוק אתם יכולים להבחן).

 

במידה ואתם מעוניינים לשפר את הציון שקיבלתם בפסיכומטרי ברוסית, תצטרכו לחכות למועד הבא, כלומר מועד יולי בשנה הבאה. יש לציין כי קיים גם מועד פסיכומטרי בתנאים מותאמים בשפה הרוסית, שמיועד לנבחנים עם לקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז. המועד המותאם ברוסית נערך פעם בשנה בחודש פברואר.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכומטרי ברוסית?

רוצה לדעת יותר על פסיכומטרי ברוסית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?