רוצה פרטים על פסיכומטרי בערבית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכומטרי בערבית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכומטרי בערבית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


פסיכומטרי בערבית 

פסיכומטרי, אחת מהבחינות החשובות ביותר שתעשו בימי חייכם, מכיוון שיש לה השפעה גדולה על אופציות הלימוד שלכם במוסדות להשכלה גבוהה - ציון גבוה בבחינה זו יכול להעלות משמעותית את חתכי הקבלה שלכם. לכן, מן הראוי שלכולם תהיה הזדמנות שווה להוציא ציונים גבוהים ככל הניתן.

 

זוהי הסיבה העיקרית לכך שניתן להיבחן בבחינה זו גם בשפות נוספות מלבד עברית, בין היתר ספרדית, צרפתית, רוסית וערבית. ישנם קורסי הכנה רבים לבחינות הללו וניתן לקבל עליהם מידע באתרי האינטרנט העוסקים בתחום הלימודים ובאתרים של מוסדות הלימוד עצמם.

 

כל מי שבוחר לעשות את הבחינה בערבית, יכול להשתתף לפני כן בקורס הכנה, שנערך בשפה זו. יש לזכור כי מי שנבחן בבחינה הפסיכומטרית בשפה הערבית (או בכל שפה אחרת שאיננה עברית), ואין לו בגרות ישראלית במקצועות העברית, חייב לעבור גם מבחן ידע בעברית (מבחן יעל) במקביל לבחינה זו.

 


מה לומדים, היכן וכמה זמן?

במכללות ובאוניברסיטאות רבות, משקל הבחינה הפסיכומטרית הוא 50% כאשר המשקל של ממוצע הבגרות הוא 50% אף הוא. לכן, ככל שהציון שלכם יהיה גבוה יותר, כך הסיכויים שלכם להתקבל למקצועות המבוקשים ביותר יגדלו.

 

אם ערבית היא שפת האם שלכם, רצוי מאוד שתשקלו להיבחן בשפה זו. זה בהחלט אפשרי, אך יש לציין כי הבחינה בערבית מתקיימת רק ביולי (ולא ב - 5 מועדים לארוך השנה כמו הבחינות בעברית). הבחינה עצמה בנויה משמונה פרקים (מתוכם שני פרקי פיילוט), בתחום המילולי (בערבית), בתחום החשיבה הכמותית, ובתחום העוסק בשפה האנגלית.

 

ציון הבחינה שאפשר לקבל הוא בין 200 ל - 800, וככל שהציון גבוה יותר, הסיכוי שלכם להתקבל לחוגים המבוקשים עולה. רוב הקורסים לבחינה נמשכים 3-4 חודשים והמורים הם דוברי ערבית. החומר הנלמד הוא אותו החומר כמו לבחינה בעברית וההבדל היחיד הוא השפה בה נערך המבחן - למעט, כמובן, הפרקים העוסקים באנגלית.

 

ההוראות והשאלות הן בערבית וזה כמובן מעלה את הסיכוי לשפר את הציון בעבור דוברי השפה. מומלץ לברר מראש לפני הבחינה באילו יישובים בארץ ניתן להבחן. זכרו כי השתתפות בקורס הכנה מעלה את הסיכוי שלכם להוציא ציון גבוה באופן ניכר.

 

 

חלק ממכוני ההכנה לפסיכומטרי מקיימים גם קורסי הכנה בשפה הערבית. כמו כן ניתן למצוא קורסים כאלה במכינות של חלק מהאוניברסיטאות בארץ.


בדרך כלל, אורכו של הקורס הוא כשלושה חודשים, אולם קיימים קורסים ארוכים ומקיפים יותר למעוניינים בכך, שמתפרשים על פני כחמישה חודשים. בתחילת הקורס נערכים בדרך כלל שיעור או שניים בשבוע בכיתה כשבין המפגשים צריך להמשיך ולתרגל בבית דרך ערכת ספרי הלימוד ואתרי האינטרנט של בית הספר, בהם אפשר לתרגל אוצר מילים לפסיכומטרי או לפתור תרגילים לפרקי חשיבה כמותית. לקראת סוף הקורס, מתכונת הקורס נעשית אינטנסיבית יותר ומכונה 'מרתון'. בשיעורים המרוכזים האלה עורכים מספר רב של סימולציות, שעוזרות להכין את התלמידים לקראת יום המבחן.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכומטרי בערבית?

רוצה לדעת יותר על פסיכומטרי בערבית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

שאלות הגולשים בנושא
קורס פסיכומטרי בערבית בירושלים