קורס מנהלי מסד נתונים בלימודי המשך עזריאלי והטכניון בירושלים

קורס מנהלי מסד נתונים בלימודי המשך עזריאלי והטכניון בירושלים

קורס מנהלי מסד נתונים ובינה עסקים TCDBA בלימודי המשך עזריאלי ולימודי המשך טכניון קמפוס ירושלים

 

מסלול לא פעיל, למסלולים נוספים של לימודי המשך עזריאלי והטכניון לחצו כאן

 

טכנולוגיות חדשות ומיומנויות מתקדמות


בסיסי נתונים, או מסדי נתונים, הם אמצעים לאחסון של נתונים שנמצאים במחשב. דרכם ניתן לעבד את המידע, לאחזר אותו ולעשות בו שימוש למגוון מטרות. מסדי הנתונים בנויים לפי מודלים שונים של אחסון נתונים והם משתמשים במנגנונים פנימיים לצורך מיון וחיפוש של מידע. מנהלי בסיסי הנתונים מכונים לעיים גם DBA והם בעלי אחריות רבה שכן כל מערך המידע של ארגונים או עסקים נמצא לרשותם.


ביחידת לימודי ההמשך של עזריאלי והטכניון מציעים קורס מנהלי מסד נתונים בו לומדים כיצד להפיק מידע עסקי איכותי מן הנתונים הגולמיים שנאגרים בבסיסי נתונים. לאורך הקורס, רוכשים ידע עיוני וכלים מעשיים שחיוניים למי שרוצים להתקדם לתפקידים בכירים בתחום בסיסי הנתונים והבינה העסקית. המסלול הוא קצר ותמציתי והוא כולל גם תרגולים מעשיים שמאפשרים לצבור ניסיון כבר במהלך הלימודים.

 


תכנית הלימודים


קורס זה בא להכשיר את התלמידים להתמחות כמנהלי בסיסי נתונים (DBA) של SQL SERVER 2012. במהלכו, הם מקבלים כלים לניהול של תשתית שרתי SQL בגרסה החדשה שלהם ולומדים על החשיבות הרבה של בסיסי הנתונים המוכרים של חברת מיקרוסופט. בהמשך, הם בוחנים את השלבים השונים של עבודה עם מסדי נתונים, החל מאופן ההקמה שלהם, דרך התפעול והתחזוקה השוטפים בצד התשתית ועד לכתיבה של שאילתות מתקדמות שמאפשרים למנהלי בסיסי הנתונים לבצע תהליכים מתקדמים.

 


מתכונת הלימוד


קורס ניהול מסד נתונים בלימודי המשך הטכניון ועזריאלי נמשך כחמישה חודשים וכולל כ - 200 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע במתכונת נוחה לאנשים עובדים, בשעות הערב. המסלול משלב בין למידה עיונית ותרגולים מעשיים, שמדמים את העבודה בפועל עם בסיסי נתונים. התלמידים משתתפים במספר פרויקטים בהם מנתחים סביבות עבודה ומכירים את מודול BI בינה עסקית.


על מוסד הלימוד


בקמפוס הירושלמי של יחידת לימודי ההמשך המשותפת לטכניון ולמכללת עזריאלי אפשר ללמוד במגוון קורסים ללימודי תעודה. המסלולים מתאימים לעובדים שמעוניינים בהסבה או רוצים ללמוד מיומנויות חדשות, שיכולות לעזור להם להתקדם בעבודתם. הקורסים עוסקים במקצועות כמו נדל"ן, ניהול, מחשבים ופרמצבטיקה, מרביתם נמשכים מספר חודשים וכוללים גם תרגולים מעשיים שמדמים את העבודה בשטח. חלק מהתכניות גם מכינות את תלמידיהן לקראת בחינות הסמכה חיצוניות, שמאפשרות לבוגרים לקבל גם דיפלומה בין לאומית.

 


תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בעלי רקע קודם בענפי התשתית, בדיקת התוכנה ופיתוח התוכנה, שלהם ניסיון בעבודה בסביבת בסיסי נתונים. כמו כן, עליהם להיות בעלי שליטה טובה ברמת קריאה והבנה של אנגלית טכנית. מתאימים שעומדים בדרישות הסף מוזמנים לראיון קבלה או לייעוץ מול מנהלי המסלול.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את המסלול ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תעודת גמר, שמוענקת מטעם לימודי המשך הטכניון ולימודי המשך עזריאלי בירושלים.

 

 

עוד מסלולי לימוד - עזריאלי - לימודי המשך והטכניון לימודי המשך קמפוס ירושלים