לימודי הנדסאים במכללה האזורית כנרת בעמק הירדן

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על המכללה האזורית כנרת - הנדסאים.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המכללה הטכנולוגית כנרת

על מוסד הלימוד

 

בצפון הקסום של ישראל, למרגלות הרי גולן, נמצאת המכללה הטכנולוגית כנרת. סטודנטים מכל הארץ מגיעים למכללה, אשר שוכנת בעמק הירדן, על מנת ללמוד במגוון מסלולי הלימוד שהיא מציעה. במכללה טכנולוגית זו ניתן ללמוד בשלל תכניות ללימודי הנדסאים, במכינה טכנולוגית להנדסאים, בתכניות לעתודה טכנולוגית וכן במרכז לאמנויות, שבו נערכות תכניות שונות ל לימודי תעודה,.

תלמידי בית הספר להנדסאים במכללת כנרת זוכים לחוויית לימוד ייחודית באווירה כפרית ופסטורלית. בתכנית הלימודים לתעודת הנדסאי במכללה משולבים יחד קורסים תיאורטיים וסדנאות מעשיות במעבדות בהן מצוידת המכללה. הלימודים חושפים את הסטודנטים לתהליכים מתקדמים בתעשייה, לטכנולוגיות ולציוד מקצועי ולדרכים להתמודדות עם אתגרים מרכזיים של התעשייה של היום. כיום לומדים במכללה זו למעלה מ - 2,400 סטודנטים וסטודנטים בתכניות השונות, רבים מהם לומדים במסלולי הכשרת ההנדסאים ואחרים במכינה ובתכניות הנוספות שפועלות במכללה.

סטודנטים המשלימים בהצלחה את לימודי ההנדסאי רשאים להשתלב במבחר תפקידים משמעותיים במשק הישראלי, כאשר הביקוש לבוגרי לימודי הנדסאים הולך וגובר. כמו כן, באפשרות הבוגרים להמשיך לתכניות לתואר ראשון בהנדסה במבחר אוניברסיטאות ומכללות. מוסד הלימוד שואף להעניק לסטודנטים את כל הידע והכלים המעשיים אשר יכולים לסייע להם להשתלב באופן יעיל ומוצלח בתעשייה הישראלית, בתפקידים מאתגרים שיש להם ביקוש רב ונחיצות רבה לתפקוד המשק.

מהו הנדסאי?

במגוון ענפי התעשייה בישראל קיימת דרישה גבוהה להנדסאים המתמחים בתחומים טכנולוגים שונים כגון הנדסאי תוכנה, הנדסאי קול ועוד. מקצוע ההנדסאי הוא מקצוע שנולד בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל הפורחת. בשנים אלו, נוצרה דרישה לאנשי מקצוע בתחומי הבנייה, החשמל והמכונות שיתרמו לצמיחתה של המדינה הצעירה.

הנדסאים עוסקים בהיבטים טכניים, מדעיים וניהוליים של תחומי התעשייה השונים, ומעניקים מענה לצורכים של ארגונים, מפעלים ומוסדות. כדי לקבל הכשרה לתפקידי הנדסאים, יש צורך להשלים לימודי הנדסאים במסלולים המוכרים על ידי מה"ט, שהוא הגוף האחראי על הכשרת הנדסאים. אורכם של לימודי הנדסאים הוא לרוב בין שנתיים לשלוש שנים, כאשר בסיום הלימודים מוענקת דיפלומת הנדסאים שפותחת מגוון רחב של דלתות לתעסוקה.

מסלולי הלימוד במכללה הטכנולוגית כנרת

בית הספר להנדסאים במכללה הטכנולוגית כנרת מקיים כמה מסלולי לימוד שונים, המאפשרים לבוגריהם לצאת לשוק העבודה תוך השתלבות בתחומים מרתקים מגוונים. בין המסלולים אשר נערכים במכללה ניתן למנות לימודים במספר מגמות לקבלת דיפלומת הנדסאים המוכרת על ידי מה"ט, וכן תכניות נוספות, כגון מכינה להנדסאים, לימודי אמנות ועתודה טכנולוגית. אלה הם המסלולים אשר מתקיימים במכללה הטכנולוגית כנרת:

 

  • הנדסאי תוכנה - מסלול הלימודים להנדסאי תוכנה במכללה הטכנולוגית כנרת מורכב מתוכנית לימודים אשר משלבת הנדסאות מחשבים, תקשורת ורשת. במהלך הלימודים במסלול הסטודנטים מגבשים לעצמם הבנה נרחבת באופן פעולתו של המחשב ובעקרונות הפעלתו ואחזקתו. מעבר לכך, הם מכירים טכנולוגיות משוכללות עדכניות בענף המחשבים בישראל ובעולם. הסטודנטים לומדים על מספר שפות תכנות עדכניות ומתוודעים לסוגיות עכשוויות בענפים כגון אבטחת מידע, פיתוח אפליקציות והנדסת רשתות. הלימודים מתקיימים במסלול משולב שהיקפו הוא כשלוש שנים.

 

 

  • הנדסאי תעשייה וניהול - לימודי הנדסאי תעשייה וניהול מעניקים לסטודנטים ידע בשלל תחומים כגון מערכות טכנולוגיות, הנדסה, מימון וכלכלה ומנהל עסקי. דרך הלימודים מקבלים את הכלים לייעול של ארגונים בהשקעה מינימלית, הסטודנטים מקבלים הכשרה להגעה ליעילות מקסימלית ולהובלת תהליכי שינוי בחברות. הם סוקרים את שלל השיטות והכלים דרכם ניתן לייעל פעילות של ארגונים, להוביל את מערכי השיווק שלהם ולשפר את הפעילות הלוגיסטית במסגרתם. הסטודנטים יכולים לבחור מבין שתי מגמות משנה: הנדסאי תעשייה וניהול במגמת לוגיסטיקה ורכש, או הנדסאי תעשייה וניהול במגמת ניהול מערכות תפעוליות.

 

 

  • הנדסאי חשמל - תלמידים במסלול לימודים זה מקבלים ידע תיאורטי בשילוב ידע מעשי, המאפשרים להם בסיום לימודיהם לתכנן מערכות חשמל ביתיות. לאחר תום הלימודים במסלול זה, הבוגרים יכולים להשתלב בארגונים שונים כאנשי התקנה, פיקוח, תחזוקה ותכנון. במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים לתחזק ולתכנן מתקני חשמל ממגוון של סוגים ולבצע פעולות חשובות בתחום ההספק החשמלי, האנרגיה ומערכות הבקרה והפיקוד. הלימודים מכשירים הנדסאים שיכולים לתת מענה איכותי למחסור גדול בהנדסאי חשמל בתעשייה של היום. הם מתקיימים במסלול משולב שמותאם לאנשים עובדים, היקפה של התכנית הוא כשלוש שנים.

 

 

  • הנדסאי קול (סאונד) - לימודי הנדסאי סאונד מכשירים את הסטודנטים להשתלבות מקצועית בתחומי ההקלטה, עריכת פס הקול, ההגברה והנדסת האודיו. במהלך הלימודים מקבלים ידע וכלים מעשיים ונחשפים למקצוע המשלב יצירתיות ומדע מדויק. הלימודים גם מקנים כלים להתמודדות עם ההתפתחויות הטכנולוגיות העתידיות בעולם הסאונד. הלימודים נמשכים כשנתיים והם כוללים ארבעה סמסטרים.

 

 

  • הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים - מסלול לימודים זה, אשר נמשך כשלוש שנים, הינו מסלול מאתגר המאפשר לסטודנט לפתח ראיה רחבה על עולם הטכנולוגיה ותפיסת חלל החוץ והפנים. במהלך הלימודים משולבים סמינריונים, הרצאות אורח וסיורים באתרים ברחבי הארץ.

 

 

  • הנדסאי טכנולוגיות מים - לימודי הנדסאי טכנולוגיות מים של המכללה הטכנולוגית כנרת מותאמים לצורכים העכשוויים של תעשיית המים הישראלית ולצורכים העתידיים שלה. הסטודנטים מקבלים את כל הכלים להשתלבות בתחום המים, במגזר הציבורי, החקלאי, העסקי והתעשייתי. הלימודים יכולים להתאים גם למי שכבר עובדים בתחום המים, ומעוניינים להמשיך להתמקצע ולשכלל את הידע שברשותם. הלימודים כוללים עיסוק בנושאים כאיכות מים, טיפול במים, הנדסת ניקוז והשקיה, תהליכים לשיפור התפלה ומי קולחין ועוד שלל תהליכים בתעשייה המים. תכנית זו מתקיימת במסלול ערב שהיקפו הוא שלוש שנים, בו מתקיימים שיעורים בימי השבוע וכן בימי שישי.

 

 

  • הנדסאי בניין - תכנית לימודי הנדסאי בניין, המכונה גם הנדסאי אזרחי, כוללת תחומים כגון תורת המבנים והבניה, תכנון הנדסי, חוזק חומרים, עבודות תשתית וכבישים, שיטות מדידה, קונסטרוקציות עץ ופלדה, שיטות לשרטוט ממוחשב ולשרטוט ידני ושיטות לארגון ולניהול הבנייה. מגמה זו ללימודי הנדסאים באה להכשיר אנשי מקצוע איכותיים לניהול ולפיקוח על אתרי בנייה ולהתמחות בביצוע של עבודות פיתוח ותשתית, בניית מבנים, סלילת כבישים ותהליכים חשובים נוספים בתעשייה. ניתן ללמוד במסלול בוקר אשר נפרש על פני שנתיים ובו מתקיימים שיעורים בארבעה או בחמישה ימים בשבוע, או לחלופין ללמוד בתכנית לימודי ערב שבה מתקיימים שיעורים בשלושה ימים בשבוע וכן בימי שישי.

 

  • מכינה טכנולוגית להנדסאים - המכינה הטכנולוגית להנדסאים של המכללה הטכנולוגית כנרת מתפרשת על פני כשמונה חודשים והיא מוכרת על ידי מה"ט במסגרת תנאי הקבלה ללימודי ההנדסאי. המכינה כוללת קורסים בעברית, באנגלית ובמתמטיקה והיא באה לסייע למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודי ההנדסאים להשלים את הפערים ולשפר את הסיכויים לקבלה.

 

  • עתודה טכנולוגית - תוכנית לימודים מיוחדת אשר נוצרה בשיתוף עם חיל האוויר, מאפשרת לסטודנטים ללמוד לתואר הנדסאי ולהשתלב במערך הטכנולוגי של חיל האוויר. סטודנטים מצטיינים במסלול זה יכולים גם להמשיך לתואר מהנדס טרם גיוסם לשירות הצבאי.

 

  • מרכז לאמנויות - במכללה פועל מרכז לאמנויות שבו פועלים קורסים רבים, בהם קורסים להכשרת מדריכי אמנות בקהילה ובמערכות חינוך בלתי פורמליות, לצד קורסים בתחומי היצירה השונים, קורסים עיוניים והכשרות מקצועיות שמתאימות למורים בשנת שבתון ולעוד מגוון רחב של אוכלוסיות.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
חוות דעת של סטודנטים על המכללה האזורית כנרת - הנדסאים
התקבלו 20 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5
מירב
25/01/2018
5/ 3

המכללה האזורית כנרת - הנדסאים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מכללת כינרת מתאפיינת תחילה ביחס האישי מול כל סטודנט בשנית כמות הסטונדטים שנמצאים בכיתה קטן יחסית ובכ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נקי ומסודר הכיתות גדולות ומוארות , הקפיטריה קצת לא מגוונת אך בסך הכל המכללה מאוד נעימה ומזמינ קרא עוד...

טיפים

ביום שתחליט להינס לתוך האדמיה 2 דברים חשובים עלייך לזכור - האחד הוא שזוהי זכות לקבל השכלה כל זמן שאת קרא עוד...

אליהו מסעוד
02/11/2017
5/ 4

המכללה האזורית כנרת - הנדסאים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

צוות המרצים מאוד ידידותי ומקנה השראה ובטחון קרוב לאזור המגורים ובסביבה נעימה

על הקמפוס

מקום שנעים להיות בו חברה מגוונת הכיתות מרווחת סביבה נקיה מרצים טובים

טיפים

ללמוד לימוד ערב ולעבוד בבוקר אני לומד בשעות המאוחרות של הלילה יש שקט ואפשר להתרכז

05/05/2023
5/ 4

המכללה האזורית כנרת - הנדסאים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המענה מהצוות. לא אוהבת שלפעמים קיים חוסר ארגון

על הקמפוס

קמפוס המאפשר לימודים במגוון תחומים ונותן מענים לסטודנטים ללא הבדלים.

טיפים

נכונות ללמידה ועבודה קשה בייחוד לסטודנטיות שהינן אימהות


לכל חוות הדעת
טיפים ממומחים בנושא הנדסאי
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות