תל חי הנדסאים

שירות אישי - צור קשר
תל חי הנדסאים

ללמוד בתל חי הנדסאים

 

מסלולים מתקדמים להנדסאים

 

על מוסד הלימוד

 

תל חי הנדסאים הוקמה בשנת 1972 ושוכנת באצבע הגליל, בסמוך לקריית שמונה. המוסד שם לו למטרה לקדם את אזור צפון הארץ מבחינה טכנולוגית וסביבתית. היא מציעה מגוון תכניות ללימודי הנדסאים במקצועות ההנדסה, התקשורת והעיצוב. תכניות הלימוד נמשכות בין שנתיים לשלוש שנים, כאשר בחלק מהמסלולים ניתן לבחור בין לימודים בשעות הבוקר ללימודי ערב.

 

תכניות הלימודים בתל חי הנדסאים שמות דגש על הפן המעשי, הדבר מתבטא בסדנאות פרקטיות אשר משולבות במהלך הלימודים דרכן ניתן להכיר מקרוב תהליכים ושיטות בתעשייה, וכן באמצעות שיתופי פעולה שעורך מוסד הלימוד עם חברות מובילות בתעשייה בצפון וברחבי הארץ. בעזרת שיתוף הפעולה עם חברות אלה נפתחת דלת לתעסוקה ולצבירה של ניסיון מעשי עבור הסטודנטים.

 

הביקוש להנדסאים איכותיים בשוק רק הולך ועולה משנה לשנה, כאשר בוגרי לימודי הנדסאים יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידי מפתח בתעשייה הישראלית. הם יכולים להוביל תהליכים ושיטות שבכוחם לסייע לארגונים תעשייתיים ועסקיים להעלות את הרווחיות, להגדיל את התפוקה ולשפר את התפקוד השוטף. תכניות הלימודים בתל חי הנדסאים מותאמות לדרישות העכשוויות של המשק הישראלי במטרה לסייע לבוגרים בהשתלבות בתפקידים מבוקשים לאחר תום הלימודים.

 

היכן לומדים?

 

קמפוס תל חי הנדסאים ממוקם באצבע הגליל - בצפון הארץ, בסמוך לעיר קריית שמונה.


מסלולי לימוד בתל חי הנדסאים

 

סטודנטים בתל חי הנדסאים יכולים לבחור בין מגוון של מסלולי לימוד, בתחום ההנדסה, בתחום העיצוב או בתחום התקשורת. כל אחד מן המסלולים הללו מכין את הסטודנטים לקראת אתגרים עכשוויים בתעשייה ומעניק להם כלים פרקטיים להתמודדות עם סוגיות טכנולוגיות והנדסיות מתקדמות להן נדרשים הנדסאים. אלה הן התכניות שנלמדות בתל חי הנדסאים:

 

חטיבת הנדסה

 

הנדסאי חשמל: הנדסאי חשמל עוסקים בפיקוח, תחזוקה והתקנה של מערכות אנרגיה ובקרה, עד לעוצמה של 630 * 3 אמפר במערכות תעשייתיות או ביתיות. לימודי הנדסאי חשמל משלבים תכנים תיאורטיים עם עבודה מעשית במעבדות פיקוד וחשמל, והם נלמדים במתכונת לימודי בוקר במשך שנתיים או כלימודי ערב במשך שלוש שנים, לבחירת התלמידים.

 

הנדסאי בניין (הנדסה אזרחית): לימודי הנדסאי בניין מכשירים את הבוגרים לערוך תכניות למבנים עד 4 קומות, כולל תכניות לתוספת ושינויים בפרויקטים למגורים, לתעשייה ולבנייה ציבורית. הסטודנטים מתמחים בביצוע וניהול בנייה, בדרך לקבלת תעודת "מנהל עבודה" שמאפשרת ניהול אתר בנייה. לבחירתם, קיימת גם התמחות נוספת במגמת תכנון מבנים, שמקנה סמכויות נוספות בעבודה. לימודים במגמה לניהול בנייה נמשכים שנתיים, כאשר סטודנטים שמעוניינים להמשיך להתמחות תכנון מבנים יכולים ללמוד סמסטר נוסף.

 

הנדסאי תוכנה - סייבר ופיתוח אפליקציות אנדרואיד: לימודי הנדסאי תוכנה בתל חי הנדסאים מתקיימים במסלול הנדסאי סייבר ופיתוח אפליקציות אנדרואיד, אשר בא להעניק מענה לצורך ניכר במתכנתים במשק. תכנית זו משלבת בין לימודים בתחומי המחשבים עם ענפי ניהול ציוד התקשורת וניהול הרשתות. הסטודנטים מקבלים כלים יישומיים בפיתוח, לומדים על מספר שפות תכנות ורוכשים הכשרה מקיפה בפלטפורמות ומערכות הפעלה. הלימודים נמשכים כשנתיים והם מתקיימים במסלול בוקר.


הנדסאי תעשייה וניהול - מערכות ייצור: התמחות מערכות ייצור מעניקה לסטודנטים כלים לתכנן, לשפר ולהפעיל שלל מערכות מורכבות בסקטורים השונים של התעשייה. במהלך הלימודים מכירים היבטים רבים של מערכות ממוחשבות, לצד שיטות מתקדמות לניהול בסביבה העסקית ובעולם התעשייה. ישנה אפשרות ללמוד במסלול בוקר בהיקף של כשנתיים, או במסלול משולב שאורכו שלוש שנים, אשר מאפשר שילוב נוח של לימודים עם עבודה.


הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה: במהלך התמחות זו לומדים על שירותים וחומרים שנחוצים לכל ארגון במטרה לעמוד ביעדי האיכות, הזמן והעלות. סטודנטים במגמה זו מקבלים את כל הכלים שנחוצים להשתלבות בתפקידי ניהול רכש, שילוח בין לאומי, ניהול של מערכות מלאי וניהול מערכות מידע בתעשייה.


הנדסאי תעשייה וניהול - שיווק ותיירות: לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ותיירות מעניקים לסטודנטים כלים לניהול של מערכות תיירות ולשיפור של תפוקות ארגונים בתחום המלונאות. הסטודנטים לומדים על עלים לניתוח של מערכות שיווקיות, על הנדסת ערך, על שיטות שיפור תהליכים ועל מודלים במשאבי אנוש והתנהגות ארגונית דרכם אפשר לקבל החלטות יעילות יותר בעולם העסקי. לצד שיטות אלה נלמדים גם עקרונות ושיטות הנדסיות בתפעול, בלוגיסטיקה ובייצור, שנחוצים בתעשייה. , מערכות מידע, בקרה, אמינות ואיכות.

 

הנדסאי מכונות - מגמת גז טבעי: הסטודנטים במסלול עוסקים בהיבטים הטכנולוגיים של אנרגיה מתחדשת וירוקה, שחשובה בעת מעבר התעשייה לגז טבעי. הבוגרים זכאים לדיפלומת הנדסאים, ולרישיון גז טבעי מטעם רשות הגז הלאומית אשר מאפשר השתלבות במערכות מגוונות בתחום הגז הטבעי ביבשה ובים וכן במערכות בקרה של מערכות אלה. כמו כן, ניתנת תעודת "ממונה אנרגיה" לבוגרי מסלול הכשרה מקוצר. היקפו של מסלול הבוקר הוא שנתיים, ואורכו של המסלול המשולב הוא שלוש שנים.

 

הנדסאי רכב - מערכות מתקדמות: במגמת הנדסאי רכב לומדים על תפעול מערכות ממוחשבות בכלי רכב ועל תיקון בעיות שמתרחשות בהן. זהו מסלול בוקר המתפרש על פני שנתיים. הבוגרים יכולים להשתלב בניהול מוסכים, בחברות רכב ובשמאות רכב.


הנדסאי מכשור רפואי: לימודי הנדסאי מכשור רפואי מציעים הכשרה יסודית במקצועות רפואיים וטכנולוגיים לצד התנסות מעשית במעבדות והתנסות קלינית שמתקיימת בבתי חולים. הלימודים נמשכים כשלוש שנים כאשר בשנתיים הראשונות לומדים בקמפוס תל חי הנדסאים ובשנה השלישית מבצעים הכשרה מקצועית במחלקה רפואית לקבלת הסמכת טכנולוג רפואי. ניתן לבחור בין התמחויות שונות כגון טכנולוג א.ק.ג, טכנולוג כלי דם, טכנולוג טיפול נמרץ, טכנולוגי חדרי ניתוח ועוד.


חטיבת עיצוב

 

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים: מסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים בתל-חי מתפרש על פני שנתיים וחצי, ומכשיר את בוגריו לתכנון מבנים מבחינה אדריכלית ותכנון היבטיהם העיצוביים. השיעורים מקיפים נושאים בתכנון אדריכלי, בענף הבנייה ובאמנות ועיצוב, ומשלבים תכנים עיוניים עם התנסות מעשית ביצירה. כמו כן, בתכנית שמים דגש על עיצוב ואדריכלות "ירוקים".

 

הנדסאי אדריכלות נוף: לימודי הנדסאי אדריכלות נוף משלבים בין תחומי הטכנולוגיה, מדעי הטבע, ההנדסה, האמנות ומדעי הסביבה. המסלול בתל-חי מתפרש על פני שנתיים וכולל נושאים כמו תכנון בנייה, אקולוגיה, גאודזיה, בוטניקה, מערכות השקיה, יזמות ושיווק וכימיה. הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה בתכנון תשתיות, עיצוב אתרי נוף ופיתוח שטחי גן וצמחייה.

 

חטיבת תקשורת

 

הנדסאי קולנוע וטלוויזיה: התכנית נערכת בשלושה מסלולים לבחירת הסטודנטים: טלוויזיה, קולנוע עלילתי וקולנוע תיעודי (דוקומנטרי). התלמידים מתחילים מהתנסות כללית בהיבטים השונים של העשייה התקשורתית כמו צילום, בימוי, כתיבה, שידורי אולפן וסאונד, ובהמשך יוצרים מספר סרטים קצרים. המסלול ללימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה מתפרש על פני שנתיים וחצי, וסמסטר נוסף אשר מוקדש לפרויקט הגמר האישי של הסטודנטים.

 

תנאי קבלה ללימודי הנדסאים


תנאי הקבלה לתכניות לימודי ההנדסאים נקבעות על ידי מה"ט. כדי להתקבל ללימודים, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, או לחלופין בגרות חלקית שמכילה בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות בציון עובר ומעלה, ובגרות במקצועות העברית בציון עובר ברמת 2 יחידות לימוד. גם בוגרי מכינה 30+ או מכינה טכנולוגית להנדסאים המוכרות על ידי מה"ט יכולים להתקבל ללימודים, וכך גם מועמדים מעל גיל 35 שנים, שברשותם תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד לפחות.

 

 

חוות דעת של סטודנטים על תל חי הנדסאים
התקבלו 20 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5
יוחאי

יוחאי

02/01/2019
5/ 4

תל חי הנדסאים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב- מכללה תומכת ועוזרת למי שקשה לו. האיזור יפה והסביבה תומכת לא אוהב- התעסוקה קשה באיזור אין מספ קרא עוד...

על הקמפוס

אני נמצא בקמפוס המערבי שהוא קצת יישן. אין בו הרבה חניה וזה יוצר פקקים בבקרים. יש קפיטריה סבירה לארוח קרא עוד...

טיפים

טיפ ממני לבוא מאורגן כלכלית כי זה הקושי כאן באיזור חוץ מזה יש כאן הכל ממליץ מאוד על המכללה

נתנאל

נתנאל

26/10/2018
5/ 2

תל חי הנדסאים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

כיתות מיושנות,חוסר מחשבה בבחירת מרצים, תכנון לקוי של מערכת השעות

על הקמפוס

קמפוס מוזנח עם בעיית חניות קשה, נמצא במקום הכי יפה בארץ

טיפים

לא להירשם בתל חי, למרות שהמכללה נמצאת במקום הכי יפה בארץ לא ממליץ לבוא, דרך נוסף אני לא ממליץ לסטודנ קרא עוד...

דוד

דוד

09/05/2018
5/ 5

תל חי הנדסאים

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

תמיכה לימודית מצד המרצים, לימודים שרלוונטיים למבחנים, גמישות בהתאם לזימוני מילואים, ספריה מצויינת המ קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס לימודים רחב, אין הרבה בירוקרטיה מיותרת, למידה קונקרטית בהתאם למבחנים במהט, כמות סטודנטים יח קרא עוד...

טיפים

לחסוך כסף למחיה לפני הלימודים. לא לפספס אף שיעור;!! כל עוד זה אפשרי כמובן, שיעורי בית זה קריטי בי קרא עוד...


לכל חוות הדעת