קורס הדברה במכללת מישלב

קורס הדברה במכללת מישלב

קורס מדביר מוסמך במכללת מישלב - קורס הדברה


איכות ומקצועיות בהדברה


חרקים, מכרסמים ומזיקים אחרים מהווים מטרד גדול למדי במדינה חמה כמו שלנו. הם יכולים לגרום לא רק לחוסר נוחות בחיי היום יום, אלא כמובן גם לפגיעה ניכרת בבתי עסק ולנזקים לחקלאות. השיטות להרחקת מזיקים עברו שינוי ניכר בשנים האחרונות כאשר ניתן כיום למצוא דרכים יעילות לחיסול המטרדים תוך צמצום הנזקים לאדם ולסביבה.


בקורס הדברה במכללת מישלב מקבלים התלמידים את כל הידע המקצועי שנחוץ לקבלת רישיון הדברת חרקים ומכרסמים בישראל. המסלול גם מכין את משתתפיו לקראת מבחני ההסמכה של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות.


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס עבודה זה מכירים את אמצעי הבקרה וההרחקה של מזיקים בישראל, לרבות חרקים ומכרסמים ובוחנים שיטות עבודה שונות להדברה. כמו כן, הם לומדים על החוקים והנהלים של המשרד להגנת הסביבה ומתוודעים גם לאמצעי הבטיחות בעבודה וההפעלה הנכונה של הציוד המקצועי. בנוסף, הם רוכשים כלים לניהול ולהובלה של צוותי עובדים, מה שמאפשר להתקדם במסגרת תפקידם.


מתכונת הלימוד


המשתתפים בקורס הדברה במישלב יכולים לבחור בין שלושה מסלולי לימוד. ניתן ללמוד בקורס בוקר בו מתקיים מפגש אחד בשבוע, בקורס ערב בו נערכים מפגשים פעמיים בשבוע או במסלול בו נערך מפגש אחד בשבוע ביום שישי, בשעות הבוקר ואחר הצהריים. השיעורים כוללים הרצאות עיוניות, תרגולים מעשיים וגם מפגשי חזרה לקראת בחינות ההסמכה הממשלתיות.


נושאי הלימוד

 

  • אמצעי בקרה וניטור
  • תקנות רישוי וחקיקה
  • הדברה משולבת
  • שיטות בקרת מזיקים
  • שימוש בציוד המגן
  • מחלות מכרסמים וחרקים
  • הדרכת אנשי מקצוע
  • בטיחות בעבודת מדבירים
  • סוגי חרקים ומזיקים    
  • ועוד

 

סגל הוראה


בראש מסלול ההדברה במכללת מישלב עומד מומחה להנדסת איכות ולהבטחת איכות, בעל הכשרה גם בענף הביוטכנולוגיה.


על מוסד הלימוד


במכללת מישלב מתקיימים מגוון קורסים להכשרה מקצועית. ניתן ללמוד במסלולים בנושאים כמו טכנולוגיה, חשבונאות, מחשבים והכשרת טכנאים, שמותאמים לצרכים של אנשים עובדים. למכללה סניפים בפרישה ארצית, קורס מדבירים נערך בסניפי המכללה בחיפה, בבאר שבע ובתל אביב.


תנאי קבלה


לקורס מדבירים מוסמכים במכללת מישלב מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנת לימוד לפחות, שמציגים תעודת יושר מטעם משטרת ישראל שמעידה על היעדר עבר פלילי. המסלול מתאים במיוחד למנהלי אחזקה, לראשי צוותים טכניים, לנאמני תברואה במוסדות, לפקחים ולמנהלי חברות בתחום המזון, המסעדנות, האירועים או הניקיון. כמו כן, יכולים ללמוד בתכנית גם נציגי קיבוצים, מושבים ומוסדות ציבור ומסחר שמעוניינים לרכוש כישורים מקצועיים בנושא הדברת והרחקת המזיקים.


תעודה


כדי לקבל הסמכה רשמית לעסוק בהדברה, יש לעבור מבחנים מטעם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה. בחינות אלה מתקיימות פעמיים בשנה, מחוץ למסגרת הקורס. בוגרים שעוברים בהצלחה את המבחנים, וגם עומדים בחובות הקורס שכוללים תרגולים, הגשות ובחנים פנימיים, מקבלים תעודת "מדביר מוסמך", שניתן על ידי המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות ומכללת מישלב.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מישלב