סמסטר אביב במכללת אפקה

סמסטר אביב במכללת אפקה

סמסטר אביב במכללה האקדמית להנדסה אפקה


מרוויחים שנה בלימודי הנדסה


מה היתרון של סמסטר אביב?


הסמסטר הראשון בתואר הראשון מתחיל בדרך כלל בספטמבר, לאחריו ממשיכים לסמסטר השני שמתחיל בחודש פברואר. ברוב המקרים, שנת הלימודים האקדמית מורכבת משני סמסטרים. סטודנטים שמסיבות שונות פיספסו את תחילת השנה ולא יכלו להתחיל ללמוד באוקטובר לא בהכרח חייבים לוותר ולהפסיד את כל שנת הלימודים.


בדיוק בשבילם קיימת אפשרות ללמוד בסמסטר אביב. משמעות הדבר היא כי מתחילים ללמוד בחודש פברואר, בתחילת הסמסטר השני, שלאחריו ממשיכים לסמסטר נוסף בחודשי הקיץ. סמסטר אביב הוא דרך שמאפשרת להרוויח שנת לימודים, ללא צורך לחכות חצי שנה נוספת. במהלך הסמסטר המיוחד הזה משלימים את כל הפערים וכך בשנה השנייה מגיעים לרמה של יתר הסטודנטים.


במכללת אפקה מציעים אפשרות ללמוד בסמסטר אביב במסלולים הרבים ללימודי הנדסה לתואר ראשון B.Sc.. כך אפשר להשלים את החסר, להרוויח זמן ולסיים את התואר בהנדסה בארבע שנים, כמו כולם.


מתכונת הלימוד


סטודנטים שמתקבלים לתכנת סמסטר אביב במכללת אפקה מתחילים את השנה הראשונה בחודש פברואר, וממשיכים גם לסמסטר קיץ, שמתחיל בחודש יוני. התכנית נבנתה במיוחד כדי שהתלמידים יוכלו ללמוד את כל הקורסים וההשלמות הנדרשות, וכך הם מצרפים בשנה השנייה ליתר הסטודנטים שהחלו ללמוד באוקטובר. באופן זה, הם יכולים לסיים את הלימודים תוך ארבע שנים, כמו יתר הסטודנטים ללימודי ההנדסה במכללה, ולא להמתין חצי שנה נוספת.

 


מקצועות לימוד


במכללת אפקה מציעים אפשרות ללמוד בסמסטר אביב במחלקות הלימוד הבאות:

  

  • הנדסת תוכנה: לימודי הנדסת תוכנה משלבים בין עולם ההנדסה לבין מדעי המחשב. הסטודנטים לומדים לתכנן, להקים, לעצב ולתפעל מערכות ממוחשבות מתקדמות ממגוון סוגים. הנדסת תוכנה היא אחד המקצועות המבוקשים והרווחיים, בכל ענפי המשק.

  

  • הנדסת תעשייה וניהול: בלימודי הנדסת תעשייה וניהול מכירים דרכים לייעול, הפעלה וניהול של מערכות מורכבות בעזרת שיטות הנדסיות. הסטודנטים מקבלים בסיס ידע בין תחומי מענפי הטכנולוגיה, ההנדסה, הניהול ומדעי החברה.

  

  • הנדסת חשמל: סטודנטים ללימודי הנדסת חשמל באפקה יכולים לבחור בין כמה התמחויות, ביניהן: מחשבים, תורת התקשורת, הספק ואנרגיה, עיבוד תמונה ווידאו, עיבוד אותות ושכבה פיזית של התקשורת.

  

  • הנדסה מכנית: במסלול לימודי הנדסת מכונות במכללה לומדים על התכנון, הפיתוח והייצור של מערכות מכניות ומערכות אנרגיה. הסטודנטים לומדים על מערכות לשימוש הביתי לתעשיית הרכב, למערכות רובוטיקה ולענפי האנרגיה והבניין. ניתן ללמוד בהתמחויות: זרימה ואנרגיה, מכניקת מוצק, מערכות רכב, מכטרוניקה וחומרים.

  

  • הנדסה רפואית: לימודי הנדסה רפואית משלבים בין עולם מדעי הרפואה ותחום ההנדסה. בתכנית זו הסטודנטים לומדים על פיתוח ותכנון של ציוד רפואי מתקדם וכלי אבחון וטיפול.


על מוסד הלימוד


מכללת אפקה היא מכללה ללימודי הנדסה, שממוקמת בתל אביב. היא נוסדה בשנת 1996, ומאז סיימו בהצלחה את הלימודים כ - 5,200 בוגרים. במכללה ניתן ללמוד במסלולים לתואר ראשון ובתכניות לתואר שני בהנדסה שכוללות: הנדסת מערכות, הנדסת אנרגיה, הנדסה וניהול מערכות שירות והנדסה וניהול מערכות תשתית. בנוסף ניתן ללמוד במתכונת לימודי ערב, שמתאימה במיוחד לאנשים עובדים.


תכניות הלימוד במכללה מתעדכנות לפי צרכי התעשייה וכוללים התנסות בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות. הלימודים המדעיים וההנדסיים מכשירים את הסטודנטים להשתלב בענפי ההייטק, האלקטרוניקה, התעשייה והטכנולוגיה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה